Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Singapurlu borsadan şoke eden karar: 200,000 kullanıcının kripto parasına 1 ay el konuldu

Singapur merkezli kripto para borsası COSS, güncelleme nedeniyle 200,000 kullanıcısının 2 milyon dolarlık kripto parasını bir ay süre ile kilitli tutacak.

Singapur merkezli kripto para borsası COSS, dün önceden herhangi bir uyarı vermeksizin yaklaşık 200,000 müşterisinin 2 milyon dolar değerindeki varlığını bir ay süre ile kilitlediğini duyurdu.

Borsanın internet sitesi bakıma alınırken alım satım ve para yatırma-çekme işlemleri de askıya alındı. Platformun bu ani kararı, kullanıcılar arasında büyük endişe yarattı.

Kullanıcılar, COSS’nin tüm paralarla kaçtığından kaygılanırken şirket iddiaları reddetti ve borsada sistem genelinde iyileştirmeler yapılabilmesi için bunun gerekli olduğunu ileri sürdü.

Bir borsa sözcüsü, Decrypt‘e yaptığı açıklamada, borsada meydana gelen birçok problemi düzeltmek için bakıma aldıklarını ve dört hafta boyunca ölçeklenebilir, düzgün çalışan ve endüstriye uygun temiz bir kod elde etmek için çalışma yapacaklarını söyledi.

Ayrıca sözcü, güncellemenin aylardır planlanmasına karşın yönetimin toplu bir fon çıkışını önlemek için platformu bir ay süre ile kapatma kararını sakladığını ifade etti.

COSS (Crypto One Stop Solution), 2017 yılında faaliyete geçmişti. Yasal merkezi Singapur olan borsa, kendi kripto parası da dahil olmak üzere 50’den fazla kripto para listeliyordu ve ayrıca çeşitli IEO’lar da düzenliyordu.

Borsa, 2018 yılının Aralık ayındaki gerçekleştirilen bir güncellemeden sonra bile diğer borsaların standart olarak sunduğu özelliklerden yoksundu. Sözcü, “Sağlam bir API’mız yok, bir alım satım motorumuz yok, kullanıcı arayümüz korkunç. Büyük bir iyileştirmeye ihtiyaç vardı.” dedi.

Platformun sunduğu özelliklerin kısıtlı olması 2019’da rekabetin çok gerisinde kalmasına yol açtı. Mart ayında günlük yaklaşık 13 milyon dolar olan borsa hacmi, son haftalarda 1 milyon dolara düştü.

Sözcü, borsanın finansal durumuna zarar vermeden müşterilerini memnun etmenin yollarının tükendiğini ifade etti. Borsa, 5000 doların üzerinde alım satım yapan herkese indirimler sunuyor, COSS token sahibi olanlara ise tüm işlem komisyonlarında yüzde 50 indirim sağlıyordu.

COSS, borsayı açmak için 2017’deki ICO çılgınlığında 3.2 milyon dolar toplamıştı. Borsanın ekibi ağırlıklı olarak Hintlilerden oluşuyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl