Kripto paralar, kara kıştan nasıl kurtulacak? 4 uzman yorumladı

Kripto para piyasasında uzun süredir genel bir keyifsizlik hali mevcut. Forbes'a konuşan dört uzman, bu durumdan nasıl çıkılacağı sorusunu yanıtladı.

Kripto paraların %75’ten fazla değer kaybettiği ayı piyasası bu yılın başından beri devam ediyor. Şu anda insanlar güçlü bir şekilde harekete geçmek için bir sonraki büyük gelişmeyi bekliyor.

Kripto para analisti Garret Keirns şöyle konuştu:

“Dijital varlıklar piyasadan ayrılmadan önce kripto paralara ilgiyi ateşleyecek bir katalizöre (tetikleyici unsur) ihtiyacımız var. Şu anda pek ilgi yok. Google’de Bitcoin aramaları yılın en düşük seviyelerinde seyrediyor.

Keirns sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar parasını kaybetmekten korkuyor, özellikle de 10.000 dolar ve üzerindeki fiyatlardan Bitcoin alan Coinbase kitlesi. Onların perspektifine göre, Bitcoin daha riskli bir varlık sınıfı ve ihtiyatlı yatırımcının sermayesini kriptoya yatırması pek muhtemel değil.”

Kripto para analisti Marius Rupsys de Bitcoin’in bir süredir yatay seyrettiğini söyledi. Ayrıca, kripto para piyasasındaki insanların 3’te 2’sinin Kasım-Aralık 2017 tarihlerinde piyasaya girdiğini vurguladı. Ancak artık işlerin değiştiğini ve %70’lere varan kayıplar nedeniyle bu insanların piyasadan ayrıldığını belirtti.

Kripto paraların bu durumdan nasıl kurtulacağına gelince, analistler birkaç olasılıktan bahsetti.

Kurumsal ilgi

Finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un kurucu CEO’su Nigel Green, kripto paraları bu durumdan kurtaracak şeyin kurumsal ilgi olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

“Gördüğümüz bir şey var. Kurumlar arasında giderek artan bir hissiyat var. Özellikle de finansal kurumlar arasında. Artık kripto paraları keşfetmeye ihtiyaçları olduğunu ve hızlı olmaları gerektiğini düşünüyorlar. Aksi takdirde rakipleri önlerine geçebilir ve onları bir daha yakalayamayabilirler. Ayrıca, kurumsal firmalar bu alana dahil oldukça bu FOMO’yu (fırsatı kaçırma korkusu) tetikleyecek ve kripto paralara ilgi artacaktır.”

Bitcoin ETF

Blockchain yatırımcısı Oliver Isaacs şu yorumu yaptı:

“SEC’in (ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu) ETF‘yi onaylaması durumunda bu piyasa büyük bir kıvılcıma neden olur. Bitcoin EFT’sinin onaylanması baraj kapaklarını açacaktır ve piyasaya yeni yatırımcıyla birlikte milyarlarca dolar girecektir. Çünkü ETF’yle birlikte kripto para yatırımı, bir hisse senedine ya da diğer ana akım varlık sınıflarına yapılan yatırımla aynı kolaylıkta olacak.”

Isaacs, Mart 2003’teki ilk altın ETF onayıyla birlikte altın fiyatlarının %300’den fazla arttığına atıf yaparak Bitcoin-altın benzerliğini vurguladı. Bitcoin’in de aynı fiyat artışını yaşaması durumunda, fiyatların 22.500$ dolar seviyelerine geleceğini kaydetti.

Haber: Forbes

→ENDİŞE VERİCİ BİTCOİN TAHMİNİ:VOLATİLİTE BÖYLE GİDERSE TEHLİKE BÜYÜK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl