Koineks, ABD lisanslı yeni borsayı duyurdu: Porsche çekilişi ile geliyor

Kripto para borsası Koineks, ismini THODEX olarak değiştiriyor. Yeni borsa, ABD lisansı ile faaliyet gösterecek ve 6 Mart'ta açılacak. Açılışta kullanıcıları bir Porsche çekilişi de bekliyor.

Birkaç gün önce kripto para borsası Koineks’in ABD’den onaylı FinCen MSB lisansı ile faaliyet gösterecek yeni bir marka oluşturduğunu bildirmiştik. Şirket, bugün konuyla ilgili detayları açıkladı.

Buna göre, yeni borsanın ismi THODEX olacak ve borsa, 6 Mart itibari ile faaliyete geçecek. Açıklamada, “Büyük değişim başlıyor! Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olma hedefi ile çıktığımız yolda en önemli adımımızı atıyoruz. Kullanıcılar tarafından daha kolay benimsenebilir olacağını düşündüğümüz yeni marka ismimiz THODEX’i duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Yeni adımız THODEX ile ABD’den FinCen MSB lisansına sahip olarak Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. THODEX ile birlikte artık daha büyük hacimli pazarlara erişebileceksiniz ve tüm dünyadaki kripto para yatırımcılarıyla aynı platformda buluşacaksınız. Üstelik avantajlarla dolu ve küresel çapta yatırım yapabileceğiniz THODEX dünyasında mevcut hesabınızla işlem yapmaya devam edebileceksiniz.” ifadeleri kullanıldı.

Şirket ayrıca THODEX’te büyük bir çekilişin duyurusunu yaptı. Borsanın faaliyete geçmesiyle birlikte kullanıcılar 2020 model Porsche Panamera GT5 kazanma şansı elde edecek.

Açıklamaya göre yeni borsada kullanıcıları birçok fırsat bekliyor. Bunlar, kullanıcıların kazancını artıracak afilliate ortaklık programı, 20’den fazla kripto para biriminden oluşan liste ve kredi kartıyla kripto para alma imkânı olarak sıralanıyor. Yepyeni bir arayüzle gelecek olan THODEX’te komisyon oranlarının da düşük olacağı vurgulanıyor.

“Sadece bizim değil, Türkiye için de büyük bir adım”

ABD’deki kripto para piyasasına açılma kararı alan ve böylece küresel ölçekte hizmet verecek olan platformun yaşadığı büyük değişimi, CEO Faruk Fatih Özer şu sözlerle yorumluyor:

“Koineks olarak, sadece üç yılda uzun bir yol aldık ve çok önemli bir deneyim elde ettik. Bunları yaparken de bizi tercih eden yatırımcılara daima kaliteli hizmet vermeyi başardık. Şimdi tüm dünyadan kullanıcıların işlem yapabileceği bir borsa olma yolundayız. Bunun sadece bizim için değil, Türkiye için de büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye’den ilk kez bir kripto para borsası küresel ölçekte faaliyet gösterecek. Kaldı ki bunu ABD gibi son derece büyük ve keskin rekabetin hüküm sürdüğü bir pazara girerek gerçekleştireceğiz. Bu konudaki cesur tavrımızda hem bize yıllardır güvenen müşterilerimizin hem de her birimiyle sürece katkıda bulunan deneyimli takım arkadaşlarımızın payı var.”

Özer, kripto para borsasındaki isim değişikliğini de bu değişim çerçevesinde kararlaştırdıklarını belirtti. Artık yalnızca Türkiye’deki yatırımcılarla sınırlı kalmayıp yurt dışından yatırımcıların da işlem yapacağı platformun başlattığı yenilenme sürecini yansıtacak THODEX sözcüğü de bu doğrultuda seçilmiş. Koineks CEO’su bu noktada; kolay akılda kalabilecek, yazım açısından uluslararası toplumun kolayca benimseyebileceği ve dünyadaki diğer kripto para borsalarıyla karıştırılmasını önleyecek özgünlükte ve terminolojik anlam taşımayan bir isim olarak THODEX’i tercih ettiklerinin altını çizdi.

Bunun yanında, değişen yapının mevcut Koineks kullanıcılarının üyelik bilgilerinde herhangi bir değişiklik oluşturmayacağı vurgulandı. Süreçle ilgili yeni gelişmelerin ise THODEX Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedin hesaplarından paylaşılacağı aktarıldı.

CEO Faruk Fatih Özer bu noktada, sosyal medya hesaplarında kullanacakları #thodex hashtag’i ile birlikte kullanıcılara kulak vereceklerini kaydetti ve onları bu değişimin en önemli parçası olmaya davet etti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl