Dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq, kripto para listelemeye iyice yaklaştı

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq'ın Gemini ile iş birliği içinde kripto para listelemeye yaklaştığı bildirildi.

Yaklaşık üç hafta önce Nasdaq liderliğinde birkaç farklı kripto para şirketi ve yetkilisi arasında gizli bir toplantı düzenlendiğini bildirmiştik.

The ICO Journal’da yer alan habere göre bu toplantı ve müteakip konuşmalar, kripto para piyasını sarsacak iki özel gelişmeye yol açtı.

Haberde, Gemini ve Winklevoss ikizleri kripto impartorluğuna yakın iki kaynağa dayanarak hem Nasdaq hem de Gemini’nin token’ları listelemeye ve küresel ölçekte likidite sağlamaya olanak tanıyan bir ortak girişime çok yakın olduğuna inanıldığı bildirildi. Her iki kaynağa göre, Nasdaq’ın nihayetinde küresel ticaret için piyasa kapitalizasyonu bakımından en büyük coin’leri listelediğinin görüleceği bir plan inşa ediliyor.

Gemini’ye yakın ilk kaynak, bunun bazılarının düşündüğünden daha erken olabileceğini söyledi. İkinci kaynak ise Gemini’nin geçtiğimiz günlerde personelini iki katına çıkardığını bildirdiğine dikkat çekti ve “Bunun bir nedeni var: Nasdaq ile halihazırda üzerine çalıştıkları iş. 2019 yılının ikinci çeyreğinde Nasdaq’ta alınıp satılması için listelenen birkaç token’ın görüleceğine bahse girebilirim. Unutmayan bu küresel borsalar arasında kripto paralar alanında ciddi bir rekabet var. Nasdaq; ICE, CBOE, CME ve diğer hepsinden farklı bir yere bayrak dikmek istemiyor.” şeklinde konuştu.

Nisan ayında Nasdaq‘ın beş ay içinde dijital para ticaret ürünlerini resmen başlatacağına yönelik bir söylenti ortaya çıkmıştı. Aynı ay Nasdaq’ın CEO’su Adena Friedman, “Nasdaq, kesinlikle zamanla bir kripto para borsası oluşturmayı düşünecek.” açıklamasını yapmıştı.

Yarım asırlık bir geçmişi olan Nasdaq, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ardından dünyanın en büyük ikinci borsası konumunda.

→ RIPPLE ÇİN PAZARINI ‘KESİNLİKLE’ HEDEFLİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl