Nisan ayında kripto para piyasasına yön verecek 6 gelişme

Nisan ayında kripto para piyasası, altı önemli gelişmeyi konuşacak. Onların başında ise Bitcoin'deki halving (yarılanma) geliyor.

Bitcoin, mart ayını 71 bin 280 dolar seviyesinde kapatarak tarihinde ilk kez 7 aylık bir yükseliş serisine imza attı. Aynı zamanda tarihinin en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirdi. Bir numaralı kripto para, iyi bir ayı geride bırakırken yatırımcılar nisan ayında olabileceklere odaklandı.

Halving domine edecek

Nisan ayının gündemini halving’in domine etmesi bekleniyor. Mevcut veriler, Bitcoin’de dört yılda bir meydana gelen blok ödülü yarılanmasının dördüncüsünün 20 Nisan’da gerçekleşeceğini gösteriyor.

CZ’nin cezası netleşecek

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun ertelenen ceza duruşması, 30 Nisan‘da görülecek. ABD’deki kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekle suçlanan Zhao’nun 18 aya kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

Halving sadece Bitcoin’de değil

Nisan ayında halving, yalnızca Bitcoin’de yaşanmayacak. Bitcoin’in çatallanması (fork) ile oluşturulan Bitcoin Cash’te de halving var. 3 Nisan‘da gerçekleşecek Bitcoin Cash halving’inde blok ödülleri 6.25 BCH’den 3.125 BCH’ye düşecek.

ABD enflasyonu açıklanacak

Bu ayın bir başka önemli gelişmesi, 10 Nisan‘da açıklanacak ABD enflasyon verisi olacak. Fed başkanı Powell, son açıklamasında, verilerin son iki ayda kötü geldiğini vurgulamıştı. Fed’in faiz politikası adına enflasyon verisi kritik önemde olacak.

Tesla ve MicroStrategy bilançoları bekleniyor

17 Nisan‘da ise Bitcoin için kritik olabilecek bir başka gelişme Tesla’nin bilanço verileri… Elektrikli araç devinin Bitcoin varlıklarında herhangi bir değişim olup olmadığı yakından takip edilecek.

30 Nisan‘da da gözler bilançosunda en çok Bitcoin bulunduran halka açık şirket olan MicroStrategy’de olacak. Bir gün Bitcoin satışı yapmasından endişe edilen şirket, son zamanlarda bilanço verileriyle birlikte Bitcoin alımı yaptığını ilan etmeyi alışkanlık haline getirdi. Yeni bir Bitcoin alımı daha açıklanabilir.

Doge günü kutlanacak

Her yıl 20 Nisan günü Dogecoin topluluğu tarafından Doge günü olarak kutlanıyor. Geçen yılki Doge günü parlak geçmemişti. Bu yıl ise 20 Nisan yaklaşırken Dogecoin’de görülen yükseliş dikkat çekiciydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Nisan ayında 14 token’da 1 milyar dolarlık kilit açılımı olacak

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl