Nvidia, kripto para madencilerine ekran kartı satışını sınırlandırmak istiyor

Bitcoin.com’un haberine göre Ekran kartı üreticisi Nvidia, satıcılarından kripto para madencilerine sattıkları ekran kartı sayısını sınırlandırmalarını istedi. Şirketin bu hamlesi kripto para birimlerinin artan karlılığının yol açtığı fahiş fiyat uygulaması ve arz problemlerini azaltmak için yapılıyor. Şirket, sipariş başına kart sayısını iki ya da üçle sınırlayarak toplu alım yapan madencileri vazgeçirmeyi ve mümkün olan en fazla sayıda oyuncuya ulaşmayı umuyor. Kripto para madencileri, oyuncuları ekran kartı piyasasında üç ayrı yolla eziyor. Birincisi Bitmain gibi ASIC üreticileri, TSMC gibi grafik çipi...

Bitcoin.com’un haberine göre Ekran kartı üreticisi Nvidia, satıcılarından kripto para madencilerine sattıkları ekran kartı sayısını sınırlandırmalarını istedi. Şirketin bu hamlesi kripto para birimlerinin artan karlılığının yol açtığı fahiş fiyat uygulaması ve arz problemlerini azaltmak için yapılıyor.

Şirket, sipariş başına kart sayısını iki ya da üçle sınırlayarak toplu alım yapan madencileri vazgeçirmeyi ve mümkün olan en fazla sayıda oyuncuya ulaşmayı umuyor.

Kripto para madencileri, oyuncuları ekran kartı piyasasında üç ayrı yolla eziyor. Birincisi Bitmain gibi ASIC üreticileri, TSMC gibi grafik çipi üreticilerine daha fazla sipariş veriyor, bu da Nvidia için daha az üretim kapasitesi bırakıyor. İkincisi, büyük madencilik tesisleri, piyasaya girmeden önce doğrudan Çin’deki fabrikalardan büyük miktarda ekran kartı alıyor. Üçüncüsü, daha küçük profesyonel madenciler, satıcılardan yüzlerce kart satın alarak fiyatı yükseltiyor ve kartların oyunculara ulaşmasını engelliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl