Tayland’ın en zengin şirketi Omise’yi satın aldı

Tayland'ın en zengin şirketi olan CP Group, en büyük ilk 25 kripto para arasında yer alan OmiseGo token'ının arkasındaki şirketi 150 milyon dolara satın aldı.

TheBlock’ta yer alan habere göre, Tayland’ın en büyük özel şirketi olan Charoen Pokphand Group (CP Group), Asya’lı ödeme şirketi Omise’yi 150 milyon dolara satın aldı. CP Group, Forbes Asia tarafından 2017’de Asya’nın dördüncü en zengin ailesi seçilen Chearavanont ailesine ait. Ailenin serveti yaklaşık 37 milyar dolar.

2013 yılında kurulan Tayland’ın önde gelen ödeme platformu Omise, aynı zamanda Singapur’da, Japonya’da ve Endonezya’da da faaliyet gösteriyor. Şirket, 2017’de ICO yolunu tutan en köklü teknoloji şirketlerinden biri olmadan önce, geleneksel risk sermayesi girişimine 20 milyon dolar toplamıştı. P2P ödeme platformu inşa etme yolunda token satışı yapan şirket, bu girişiminde de 25 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

OmiseGO ağının token’ı olan OMG, bugün 280 milyon dolarlık piyasa değeriyle ilk 25 kripto para birimi arasında yer alıyor. Ayrıca şirket, ETH’nin kurucusu Buterin’i de yol göstericileri arasında sayıyor.

Milyarder Chatchaval Jiaravanon başkanlığındaki CP Group’un ödemeler için kripto para kullanabilecek şirketleri devralmak amacıyla çok sıkı çalıştığı söyleniyor. Ancak bazı analistler, genel kabul yolundaki bu adımların başarıya ulaşamayabileceğini düşünüyor. Örneğin Autonomous Research’ın ortağı Lex Sokolin şöyle diyor:

“Bunun uygulamaya konması gerçekten zor. Bu kripto paraların ticarette kullanılması için OmiseGo’nun hedef müşterilerinin kripto paraları kolayca kabul edip gönderebilen telefonlara sahip olması gerekiyor. Tüm bunların yanında, yine de OmiseGo gerçekten büyük işler yapıyor. Asya bu teknolojinin şaha kalkması için iyi bir yer olabilir.”

Son bir haftada %25 yükseliş kaydeden OmiseGO (OMG), şu anda 2.03$’dan işlem görüyor.

→ KRİPTO PARA DEVLERİNDEN %8 FAİZLİ SABİT KRİPTO PARA

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl