Overstock’un CEO’su: 2019, kripto para sektöründe çığır açan bir yıl olacak

Overstock'un CEO'su Patrick Byrne, 2019 yılının kripto para sektörü için çığır açan bir yıl olacağını iddia etti.

Overstock’un kurucusu ve CEO’su Patrick Byrne, Fox Business’a verdiği demeçte “Blockchain devrimi, tarihteki her şeyden daha büyük bir potansiyele sahip, internet devriminden daha büyük.” dedi.

Fox Business’tan Stuart Varney, Byrne’e kripto para fiyatlarının sert bir şekilde düştüğü bu günlerde nasıl bu kadar iyimser olabildiğini sordu.

Byrne, Bitcoin’in günlük fiyat hareketlerine odaklanmanın ayrıntılarla uğraşıp büyük resmi görememek olduğunu söyledi.

Byrne, 2014’te perakende sektöründen Blockchain’e dönmeyi istediğini ve bu cephede büyük ilerlemeler kaydettiklerini bildirdi. Overstock’un CEO’su, “Şu anda 19 Blockchain şirketinde çok ilginç pozisyonlarımız var.” dedi.

Byrne’in bahsettiği bu şirketlerden biri Minds adlı açık kaynaklı, Blockchain tabanlı bir kripto sosyal ağı. Overstock’un bu şirkette 6 milyon dolarlık bir yatırımı bulunuyor.

Byrne ayrıca 2019 yılının sektör için çığır açan bir yıl olacağını söyledi. Byrne, “Önümüzdeki yıl Blockchain’in gerçek dünya ürünleriyle ortaya çıkmaya başladığını göreceksiniz. Yılın ilk çeyreğinde Blockchain ürünlerini görmeye başlayacağız.” şeklinde konuştu.

2019’da nelerin görüleceği sorulduğunda Byrne, “Menkul kıymet token’larının alım satımını yapabileceksiniz. Menkul kıymet token’ları olarak adlandırılan yeni bir menkul kıymet sınıfı oluşuyor.”

Nasdaq Başkanı Robert Greifeld’in 2017 yılının Kasım ayındaki Wall Street’te bulunan her hisse senedi ve bononun token’laşabileceği sözlerini hatırlatarak “Beş yıl içinde her biri token’laşacak. Wall Street’in bildiğimiz yapısı, beş yıl içinde kullanımdan kalkacak ve bu yapının yerini menkul kıymet token’ları alacak.” dedi.

Haber: CCN

→ JULIAN HOSP KENDİ YATIRIM STRATEJİSİNİ PAYLAŞTI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl