Bitcoin fonuyla %27000’e ulaşan Pantera, 1.25 milyar dolar topluyor

Hedge fonu ve yatırım şirketi Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su Dan Morehead Bloomberg’e verdiği bir röportajda, şirketin ikinci blok zinciri fonu için 1,25 milyar dolar toplamaya çalıştığını söyledi.

2013 yılında faaliyete geçen ve kripto para alanındaki en eski şirketlerden biri olan Pantera Capital ilk kripto para fonunu Bitcoin 65 dolar civarındayken piyasaya sürdü ve şu anda 4,5 milyar dolarlık varlığı yönetiyor.

İlk blok zinciri fonunu ise 2021 yılında piyasaya süren ve 600 milyon dolarlık bir artış hedefleyen Pantera, bu yılın başlarında fon için 1 milyar dolardan fazla taahhüt sağladığını duyurmuştu.

Bloomberg’e göre, ABD’li kripto hedge fonu Pantera Capital, kurumsal yatırımcılar arasında kriptoya olan güçlü ilgiden yararlanmak amacıyla ikinci blok zinciri fonu için 1.25 milyar dolar sağlamayı planlıyor. Morehead Bloomberg’e yaptığı açıklamada, firmanın mayıs ayına kadar ikinci blok zincir fonunu sona erdirmeyi planladığını da söyledi.

Daha fazla token ve hisse senedi alma planı

Morehead, Pantera’nın daha fazla dijital token ve hisse senedi satın almak için yeni fonu kullanmayı planladığını söyledi.

Morehead yeni fonun, Pantera’nın halihazırda yatırım yaptığı işletmelerden daha fazla hisse satın alacağını bildirerek sözlerine devam etti.

Pantera’nın portföyünde Anchorage Digital, Amber Group, Coinbase, Flashbots ve FTX gibi şirketler bulunuyor.
Kripto fiyatlandırmasının riskli hale geldiğini üzülerek söylese de bunun doğru olmadığını düşünen Pantera CEO’su, “Umuyorum ki kripto yakında makro piyasalardan ayrışacaktır.” dedi.

Bitcoin fonu, neredeyse yüzde 30 bin yaptı

Kripto para sektörünün uzun soluklu şirketlerinden olan Pantera, en büyük başarısını Bitcoin fonuyla sağladı. Şirketin Bitcoin fonu, dokuz yılda yüzde 27 bin 800 getiri elde etti. Fon, aynı zamanda ABD’deki ilk Bitcoin fonu olarak da biliniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl