Bu kripto paralara yatırım yapmadığınız için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz

2018, kripto para yatırımcıları için zor bir yıl oldu. Ancak bazı kripto paralar var ki yatırımcılarını bin pişman etmiş durumda.

2018, kripto para birimi yatırımcıları için zor bir yıl oldu. Ancak bazı kripto paralar var ki yatırımcılarını bin pişman etmiş durumda. Peki bu 2018’in en kötü performans gösteren dijital paralarına yatırım yapmış olsaydınız ne olurdu?

BitConnect

Tartışmalı kripto para birimlerinden biri olan Bitconnect, yüksek verimli bir yatırım programı olarak pazarlanan açık kaynaklı, eşler arası dijital para birimi.

Eskiden en büyük 20 kripto paradan biri olan Bitconnect, bu yılın başlarında ABD’nin Texas ve North Carolina eyaletlerindeki mali düzenleyicilerin faaliyetten men kararlarını aldıktan sonra kapandı.

Bitconnect, yılın başında 385 dolardan işlem görüyordu. Şu anda yalnız 0.55 seviyesinde.

Eğer 1 Ocak 2018 tarihinde Bitconnect’e 1000 dolar yatırmış olsaydınız, -%99’luk bir yatırım getirisiyle, 999 dolar kaybetmiş olurdunuz.

SALT

SALT, blockchain destekli kredi sağlamak için tasarlanmış bir platformu. Platform, yatırımcıların kripto paralarını nakit kredilere teminat olarak yerleştirebilmelerini sağlıyor.

SALT’ın bu yılın başında kullanıcı taleplerinde 1.3 milyar dolarlık bir birikime ulaştığı bildirildi. Ve nihayetinde yeni üyelik kayıtlarını, kredi taleplerini ve SALT alımlarını askıya almak zorunda kaldı.

SALT, 1 Ocak tarihinde 12.41 USD seviyesinden işlem görüyordu, ancak şimdi 1.25 dolar seviyesine kadar düştü.

Eğer 1 Ocak 2018’de SALT’a 1000 dolar yatırmış olsaydınız, -%90’lık bir yatırım getirisiyle, -899 dolar tutarında bir zarar görmüş olurdunuz.

Ardor

Ardor, Nxt’nin yaratıcıları tarafından geliştirilen bir BaaS (blockchain-as-a-service) sağlayıcısı.

Ardor değerinin, bir ay içinde 2.03 dolardan 0,33 dolara düştüğünü gördü.

1 Ocak’ta 1.61 dolardan işlem görüyordu, ancak şu anda 0,19 dolar seviyesinde yer alıyor.

1 Ocak 2018’de Ardor’a 1000 dolar yatırmış olsaydınız, -%89’luk bir yatırım getirisi ile -893 dolarlık bir zarar etmiş olurdunuz.

Bitcoin Gold

Bitcoin Cash’in ardından ortaya çıkmış ve muhtemelen en tanınan Bitcoin çatallanmalarından biri olan Bitcoin Gold, ne yazık ki Bitcoin sahiplerini ikna edemedi ve nihayetinde zayıf bir ilgi ile karşı karşıya kaldı.

Bu yılın başında 272 dolar seviyesinde yer alan Bitcoin Gold, şu anda 31 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Gold’a 1 Ocak 2018’de 1000 dolar yatırmış olsaydınız, -%88’lik bir yatırım getirisi ile – 884 dolar zarara edecektiniz.

Qtum

Qtum, mobil merkezi olmayan uygulamalara odaklanan açık kaynaklı bir platform. Bitcoin ve Ethereum’un bir karışımı olarak tasarlanan Qtum, akıllı sözleşmeleri de destekleyebilen bir değer aktarma protokolü olarak işlev görüyor.

Qtum, bu yılın başlarında 98 dolar gibi yüksek değerlere ulaşmıştı fakat bu zaferi tekrar yakalayamadı.

Bu yılın başında 60 dolar seviyesinde yer alan Qtum, şu anda 10 dolarda seyrediyor.

Eğer 1 Ocak 2018 tarihinde Qtum’a 1000 dolar yatırmış olsaydınız, -%83 yatırım getirisi ile 833 dolar tutarında bir zarar edecektiniz.

→ GOLDMAN SACHS, BİTCOİN TİCARETİNİ GENİŞLETMEYİ DÜŞÜNÜYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl