Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para piyasasında bu hafta takip edilecek gelişmeler

trader

Fiyat düşüşleriyle geçen bir haftanın ardından kripto para piyasası, yeni haftaya hafif bir toparlanma eğilimiyle başladı. Yeni haftada piyasada yakından takip edilecek olan gelişmeler hangileri?

Consensus konferansı

Kripto para sektöründen önemli isimlerin katılım sağlayacağı Consensus konferansı bu hafta gerçekleşecek. Konuşmacılar arasında Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, ABD eski Hazine Bakanı Lawrence H. Summers, milyarder fon yöneticisi Ray Dalio, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve Binance CEO’su Changpeng Zhao gibi önde gelen isimler var. Bugün başlayacak olan etkinlik 27 Mayıs Perşembe günü sona erecek.

Fed konuşmacıları

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, bugün blok zinciri konferansı Consensus’ta dijital paralar hakkında konuşacak. Brainard’ın konuşması TSİ 16.00’da başlayacak.

Bir diğer Fed Yönetim Kurulu Üyesi Randal Quarles ise, 25 Mayıs Salı günü denetim ve düzenleme hakkında bir konuşma yapacak. Quarles, ertesi gün de ekonomik görünümle ilgili konuşacak. Atlanda Fed Başkanı Raphael Bostic ve Chicago Fed Başkanı Charles Evans da sırasıyla Pazartesi ve Salı günleri konuşmaları var.

Öte yandan İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey de 24 Mayıs Pazartesi TSİ 17.30’da açıklamalarda bulunacak.

Bilanço açıklamaları

Kripto para sektörüyle ilişkili bir şirket olan Nvidia, 26 Mayıs Çarşamba günü ilk çeyrek sonuçlarını açıklayacak. Bir dizi diğer teknoloji şirketi de bu hafta bilançolarını açıklayacaklar. Çeyrek dönem sonuç raporlarında Bitcoin alım açıklamaları gelebiliyor.

Zorluk ayarı

Bitcoin madenciliğinde Çin’in baskıları devam ederken iki haftada bir ayarlanan zorluk, bu hafta tekrar değişecek. 13 Mayıs’taki son ayarlamada Bitcoin madencilik zorluğu, yüzde 21.53 artarak 2014’ten beri en büyük artışı görmüştü. Aynı zamanda zorluk, 25 trilyonun üzerine çıkarak rekor kırmıştı. Bitcoin fiyatına doğrudan bir etkisi olmasa da zorluk ayarlamaları, madencilerin karlılıklarını etkileyebiliyor. Mevcut ağ verilerine göre zorluk, 30 Mayıs Pazar günü yüzde 6 oranında düşecek, yani önümüzdeki günlerde şartlar değişmezse önemli bir değişim olması beklenmiyor.

Altcoin’lerde neler var?

SingularityNET (AGI)

SingularityNET, blok zinciri aracılığıyla erişilebilir hale getirilmiş olan açık ve merkeziyetsiz bir yapay zeka (AI) hizmetleri ağıdır. İnternet bağlantısı olan herkes yapay zeka geliştiricilerinin SingularityNET ağı üzerinde yayınladıkları hizmetleri kullanabilirler.

28 Mayıs’ta AGIX hard fork’u

AGI token’larının birlikte çalışabilirlik özelliğini geliştirmek için Singularity ekibi Ethereum üzerinde oluşturulan 1 milyar token’a ek olarak, Cardano üzerinde de yine 1 milyar token üretecek. Token’ları tutanlar, 1:1 oranda ikisi arasında takas yapma hakkına sahip olacaklar. AGIX token, AGI’nin yerine geçecek. AGIX de, hem Cardano hem de Ethereum blok zincirlerinde çalışabilir olacak.

Hard fork sayesinde yeni AGIX token’ları piyasaya sürülecek ve 28 Mayıs TSİ 11’de AGI hesap bakiyelerinin ekran görüntüleri alındıktan sonra otomatik olarak bu hesaplara 1:1 oranında AGIX airdrop’u yapılacak. AGI token’larına verilen destek ise 28 Mayıs tarihii itibariyle son bulacak.

My Neighbor Alice (ALICE)

My Neighbor Alice, DAO Maker platformunda geliştirilmiş olan çok oyunculu bir sanal oyundur. Kullanıcılar oyun içinde sanal adalar alıp sahiplenebildikleri gibi, birçok oyun öğesini toplayabilir ya da oluşturabilirler ve aynı zamanda oyun sayesinde yeni arkadaşlar edinebilirler. My Neighbor Alice, NFT toplamak ya da onları trade etmek isteyen oyuncuların eğlenceli bir ekosistemde zaman geçirmesini amaçlıyor.

Arazi satışı 26 Mayıs’ta başlıyor

Normal şartlarda geçen ay yapılması gereken arazi satış kurasının 26 Mayıs’ta yapılacağı ekip tarafından doğrulandı. Çekilişe bilet hakkı kazanmak için, kura portalına 20 ALICE token’ının yatırıldığı adres kaydının oluşturulması ve 14 günlük ‘staking’ dönemine katılım gerekiyor. 20 ALICE token’ının stake edilmesi sonucunda, kullanıcı günlük 20 bilet elde edecek ve bunları kurada kullanabilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl