Fotoğrafta gördüğünüz kripto para temalı bir sanat eseri ve 400 bin dolara satıldı

Yıllar önce bir patates fotoğrafını 1 milyon doların üzerinde bir bedele satan sanatçı Kevin Abosch, "Yellow Lambo" adını verdiği kripto para temalı yeni sanat eserini 400 bin dolara sattı.

Ünlü sanatçı Kevin Abosch’un teknoloji esinli sanat eseri ve fotoğrafçılığı, geleneksel değer algılarına meydan okuyor.

Belki duymuşsunuzdur. Geçtiğimiz yıllarda bir sanatçı, dijital bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş patates fotoğrafını 1 milyon doların üzerinde bir bedele satmıştı. Aynı sanatçı, geçtiğimiz Şubat ayında ise “Forever Rose” adındaki sanal sanat eserini 1 milyon dolarlık kripto para karşılığında sattı. Bu sanatçı, İrlandalı Kavin Abosch’tan başkası değil.

Kevin Abosch

Ve Abosch, şimdi “Yellow Lambo” adındaki bir başka sanat çalışmasıyla gündemde. Abosch, sarı neon lamba ile YLAMBO adı verilen bir kripto token’ın Blockchain sözleşme adresini temsil eden yeni bir çalışmaya imza attı. Sanatçı, “Yellow Lambo” adını ise online platformlarda kripto para meraklılarının sıklıkla kullandığı #lambo etiketinden sonra verdiğini ifade ediyor.

Abosch’un 1 milyon doların üzerinde bir bedele sattığı patates fotoğrafı.

Business Insider’a konuşan Abosch, sosyal medyada “#lambo” kullanımını ilk fark ettiğinde kendisine tuhaf geldiğini ama sonra düşününce sadece kripto ruhunun etrafındaki deliliği onaylayan bir deklarasyon olduğunu anladığını söyledi.

İtalyan lüks otomobil, kripto para topluluğunda son yıllarda bir refahın sembolü haline geldi.

Abosch’un bu sanat eseri, 400 bin dolara Skype’nin eski COO’su Michael Jackson tarafından satın alındı.

Michael Jackson

Abosch, Mayıs ayı içerisinde Saint Petersburg’daki Hermitage Müzesi’nde Blockchain’den esinlendiği bir başka sanat çalışmasını sunacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl