Kripto yatırımlarıyla bilinen Softbank FTX’te 100 milyon $ kaybetti

Dünyanın birçok bölgesinde yüz milyonlarca dolarlık kripto para projeleri yatırımları bulunan Uzakdoğu teknoloji devi Softbank da FTX'in son düştüğü durumda zarar gören şirketlerden oldu.

FTX borsasının iflasın eşiğine gelmesi birçok yatırım şirketini de zor duruma soktu. Son olarak dün Sequia Capital’ın müşterilerine gönderdiği ve 213 milyon dolarlık yatırımı tamamen kayıp olarak gördüğünü belirttiği mektubundan sonra Softbank’ın da ciddi kayıp yaşadığı öğrenildi.

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre Softbank, FTX yatırımında 100 milyon dolar kaybetti. Haberde ayrıca şirketin bu parayı tamamen zarar olarak yazacağı ve bu meblağdan bundan sonra beklentisi olmayacağı belirtildi. FTX’e yatırımı olduğu bilinen Softbank, yaşanan olaylar sonucunda ne kadar kayba uğradığı konusunda hiçbir açıklama yapmamış ve bu durum yatırımcılarından da tepki görmesine neden olmuştu.

Tokyo merkezli teknoloji devi, FTX2in rekor seviyede yatırımlar topladığı 900 ve 400 milyon dolarlık iki yatırım turuna da katılmıştı. Ancak şirketin ne kadar yatırım yaptığı bilinmiyordu.

Softbank, son dönemde Güney Amerika bölgesine açılmış ve buradaki en büyük kripto para borsalarından biri olan Mercado Bitcoin’e 200 milyon dolar yatırım yapmıştı. Şirketin Güney Kore ve Japonya’da da metaverse konusunda yine önemli yatırımları bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl