SEC, 2019’da kripto paralar için daha büyük bir tehdit olma yolunda

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), 2019 yılında kripto paraların 'öncelikli' olarak inceleme altında olacağını bildirdi.

Kripto paralar, 2019 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) öncelikli olarak incelenecek.

SEC Uyumluluk Denetleme ve İnceleme Bürosu’na (OCIE) göre bu yeni gelişen varlık sınıfındaki bireysel yatırımcıların korunması amacıyla yapılacak. OCIE’nin inceleyeceği piyasa faaliyetleri arasında teklif ve satış, al-sat ile dijital varlıkların yönetimi yer alıyor. SEC’in uyumluluk bürosunun amacı, dijital varlığın menkul kıymet olarak sınıflandırıldığı durumlarda yasal düzenlemelere uygunluğu sağlamak olacak.

İlerleyen dönemde dijital varlık alanındaki piyasa katılımcıları, OCIE’den büyük ölçekli incelemelerle karşı karşıya kalabilirler.

 

SEC Başkanı’na eleştiri

Haber, SEC’in eylemlerinin kripto para sektörü üzerinde olumsuz bir etki yarattığı yönünde artan bir fikir birliğinin olduğu bir zamanda geliyor. Geçtiğimiz ay SEC Başkanı Jay Clayton, regülasyonları uygulama konusundaki sert yaklaşımdan ötürü Cumhuriyetçi milletvekilleri tarafından eleştirilmişti. Bazı milletvekilleri, ICO’lara dönük alınan sert önlemlerin inovasyona zarar verdiğini savundu.

SEC’in son dönemde ICO’lara karşı aldığı sert önlemler, ICO pazarını adeta kuruttu. Şirketler, şimdi yasalara uyumlu olacak STO’lar (Security Token Offerings) üzerinde çalışıyorlar.

Haber: CCN

→ VINNY LINGHAM BITCOIN TAHMİNİNİ DÜŞÜRDÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun