Tuvalet kağıdı ile desteklenen kripto para çıkarıldı

Geçen ay piyasaya sürülen CoronaCoin'den sonra şimdi de tuvalet kağıdıyla desteklenen yeni bir kripto para çıkarıldı.

Münihli bir yazılım geliştirici, koronavirüs korkusuyla ortaya çıkan küresel tuvalet kağıdı krizine bir yanıt olarak tuvalet kağıdı ile desteklenen bir kripto para çıkardı.

Toilet Paper Coin (TPC) adı verilen kripto para, “Zor zamanlar için küresel dijital para” olarak tanımlanıyor. Açıklamaya göre TPC, Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 token’ı ve fiziksel 3 katlı kaliteli tuvalet kağıtlarıyla destekleniyor.

Ayrıca açıklamada, “TPC, dayanak varlığın volatilitesinden dolayı kesinlikle bir stabil kripto para olarak kabul edilemese de finansal belirsizlik zamanlarında bir güvenli limandır.” deniyor.

Her bir token, Amazon e-ticaret API’sine bağlanan bir akıllı sözleşmeye yapılan token transferi ile gerçek hayattaki 3 katlı tuvalet kağıdıyla takas edilebiliyor. 1 TPC’nin 3 katlı veya 500 yapraklı bir tuvalet kağıdı rulosuna eş değer olduğu belirtiliyor.

Koronavirüsün ortaya çıkmasından sonra geçtiğimiz ay da “CoronaCoin” adıyla bir başka kripto para yaratılmıştı. Teknik olarak koronavirüse endeksli olan bu kripto paranın arzı, virüs ne kadar yayılırsa o kadar azaltılıyor. Şimdiye kadar 115,534 token yakılarak arzdan düşüldü.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl