Kripto piyasa yapıcıları Binance.US’ten çıkıyor

SEC'nin açtığı menkul kıymet davalarının en çok zarar verdiği şirket olan Binance.US'te piyasa yapıcıların artık borsadan çekilmeye başladıkları görülüyor. Borsanın piyasa derinliği %79 düşerken zaman zaman büyük fiyat aralıkları da oluşuyor.

Mayıs ayında küresel çaptaki en büyük piyasa yapıcılardan iki şirket olan Jump Trading ve Jane Street’in ABD’deki regülasyon belirsizliği nedeniyle kripto sektöründen çekilme kararı almasının ardından durum daha da kötüye gitti.

SEC’nin Coinbase ve Binance’e dava açması ABD’deki kripto sektörüne büyük darbe vururken, diğer piyasa yapıcı şirketlerin de faaliyetlerinde azalma görülüyor.

Kripto paralar hakkında veri sağlayan bir şirket olan Kaiko’nun son paylaştığı bilgilere göre piyasa yapıcı birçok şirket Binance.US bünyesinden çıkıyor. Binance.US’in son birkaç günde piyasa derinliğinin %78.8 düştüğü belirtilirken, özellikle 7 Haziran’daki büyük Bitcoin fiyat farkına da vurgu yapıldı.

O gün Binance.US ile diğer küresel borsalardaki Bitcoin fiyatı arasında yaklaşık 600 dolarlık bir fark oluşmuştu. Uzmanlar, SEC’nin hamlelerinden ötürü yatırımcıların altcoin’lerden çıkarak Bitcoin’e döndüklerini, bu sayede varlıklarını daha kolay şekilde soğuk cüzdanlara ya da başka bölgelerdeki borsalara göndermek istediklerini iddia ediyorlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl