2.6 milyon dolarlık kripto alan balina, ‘nasıl kaybedilir’in dersini verdi

Son dönemde özellikle meme coin'lerde erken yatırım yapan balinaların büyük kazançları kripto yatırımcılarının iştahını kabartırken, 2.6 milyon dolarlık LINK alan bir yatırımcı ise bu kez sabırsızlığının kurbanı oldu ve saatler içinde 90 bin dolara yakın para kaybetti.

Başta Solana tabanlı meme coin’ler olmak üzere, son haftalarda balinaların kısa sürede elde ettikleri büyük kazançlar kripto dünyasında çok konuşulurken, kayıplar da gözlerden kaçmıyor.

Sabredemedi, sattı ve kaybetti

Bir balina 2.6 milyon dolarlık USDC ile LINK alımı yaparken, fiyatta gelen düşüş üzerine ise saatler içinde satış yaptı ve önemli bir meblağı kaybetti. Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgiye göre balina, 15.77 dolardan 2.65 milyon dolarlık LINK aldı. Ancak 3 saat sonra ise elindeki token’ları 2.565 milyon dolardan sattı. Kripto yatırımcısı böylece saatler içinde 87 bin 400 dolarlık (USDC) kayba uğramış oldu.

Chainlink son aylarda büyük yükselişiyle yatırımcıların radarına girmişti. LINK, eylül ayında 6 dolar civarında seyrederken daha sonra ise büyük bir sıçrama yapmış ve aralık ayı başında 17 dolara kadar yükselmişti.

LINK’in bu yükselişinin arkasında ise tokenize edilmiş olan varlıkların büyük bankalarla yapılan çalışmalar sonucunda transfer edilmesi yatıyordu.

Chainlink; SWIFT, Citi, BNP Paribas ve BNY Mellon gibi birçok büyük kurumun bulunduğu denemelerde tokenize varlıkların başarıyla transferinin sağlanmasında rol almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl