Kriptoda daha fazla volatilite kapıda: Bu hafta beklenen gelişmeler

Bitcoin 20 bin doların üzerinde tutunmaya devam ederken, bu hafta fiyatları direkt olarak etkileyebilecek çok önemli gelişmeler yaşanacak. Faiz artırımlarına devam eden Fed, Çarşamba günü TSİ 21'de yeni faiz kararını duyuracak. ABD'nin önemli teknoloji şirketlerinin de bilançoları bu hafta açıklancak. İstanbul'da ise uzun süredir merakla beklenen Blockchain Economy Istanbul konferansı konuklarıyla buluşacak.

Fed merakla bekleniyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto para fiyatlarını yakından ilgilendiren birçok gelişmenin yaşanacağı bu hafta özellikle ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz duyurusu sebebiyle yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilecek. Fed, faiz duyurusunu Çarşamba akşamı TSİ 21’de yapacak. Bu karar ve daha sonrasında başkan Powell’ın yapacağı açıklamalar, Uzmancoin Youtube kanalından da canlı olarak aktarılacak.

Fed’in faizleri 75 baz puan artırması bekleniyor ancak 100 baz puan da ciddi şekilde seçenekler arasında… Fed Haziran ayında da faizi 75 baz puan artırmıştı. Bilindiği üzere ABD’de enflasyon verileri sürekli olarak rekor kırıyor ve son verilerde de Haziran ayı yıllık enflasyon verisi %9.1 ile yine rekor kırmıştı.

Dev şirketlerin bilançoları geliyor

Öte yandan geçtiğimiz hafta Tesla ve Twitter gibi şirketlerin bilançolarını açıklamalarının ardından bu hafta da yine ABD ve dünyanın dev teknoloji şirketlerinin çeyrek raporlarının detayları belli olacak. Pazartesi günü Microsoft ve Alphabet, Salı günü Visa, Çarşamba Meta ve Perşembe de Apple, Amazon ve Intel’in çeyrek rakamları resmiyete kavuşacak.

Blockchain Economy Istanbul başlıyor

Tüm bunların ötesinde İstanbul’da önemli bir kripto para konferansı da düzenlenecek. Uzmancoin’in medya parneri olduğu Blockchain Economy Istanbul, Çarşamba ve Perşembe günleri Hilton Istanbul
Bomonti Hotel’de yüzlerce katılımcı ve çok önemli konukları ağırlayacak. Özel röportajlar ve konuşmaların yanı sıra kripto para endüstrisinin bilinen simaları bu konferansta bir araya gelecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl