KuCoin Al-Sat Botu ile riski azalt, fırsatları kaçırma

Sponsorlu

Kripto para alıp satarken botlarla yarışmak kolay değil. Kazananı belli olan bu mücadelede vakit kaybetmek yerine teknolojinin getirdiği imkanlardan yararlanmak daha akıllıca olabilir. Alım satım botları, stratejilerinizi otomatikleştirmekten arbitraj fırsatlarını yakalamaya kadar birçok yönden fayda sağlayabilir. Kripto paralar, fiyatların dakikalar içinde bile çarpıcı şekilde değişim gösterdiği son derece volatil varlıklardır. Yatırımcılar, çoğu zaman bu fiyat değişikliklerine yeterince hızlı tepki veremezler. Ayrıca, piyasaya gerektiği kadar da zaman ayıramayabilirler. Bu noktada ilk çözüm, alım satım botları ve otomatik araçlardır. Kripto alım satım botlarının kullanımı kolaydır ve herhangi bir programlama bilgisi gerektirmezler. Tek ihtiyacınız olan, botun alıp satmasını istediğiniz varlıkların listesi, istediğiniz giriş/çıkış koşulları ve seçtiğiniz stratejilerle ne sıklıkla alım satım yapılacağıdır.

Öte yandan bu botların kullanımı, günden güne yaygınlaşıyor. Örneğin önde gelen borsalardan KuCoin‘de kullanıcılar şimdiye kadar 6 milyondan fazla bot oluşturdu. KuCoin’in botu, alışageldik sistemlere göre bazı avantajlar da sunuyor.

KuCoin’in Al-Sat Botu’nun avantajları

Alım satım fırsatlarını kaçırmayın. Kripto para işlemleri söz konusu olduğunda, zaman büyük önem taşır ve her bir işlemizin potansiyel kar üzerinde etkisi büyüktür. Kripto para piyasasının 7 gün 24 saat açık olması, yatırımcıların değişen piyasa grafiğini sürekli izlemelerini gerektiriyor. Bot ise sizin adınıza piyasadaki varlıkları izleyerek 24 saat kesintisiz işlem yapabiliyor.

Risklerinizi azaltın. KuCoin Al-Sat Botu, piyasa dalgalanmalarını izlemek ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için son derece kullanışlı. Bu botlar, yükselen piyasada çeşitli stratejilerle kar etmenize yardımcı olurken düşen piyasada ise yatırım risklerini azaltmak için uygun stratejilerle alım yapmanıza ve kayıplarınızı minimize etmenize katkı sağlarlar.

Tekrarlanan işlerinizi otomatikleştirin. Alım satım botları, tekrarlanan işleri bir araya toplayabilir ve otomatize edebilir. Böylece kolay bir şekilde alım satımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, yatırım portföyünüzü dört saatte bir yeniden dengelemek için bir Akıllı Yeniden Dengeleme Botu kullanabilir ve botu yatırım portföyünüzü otomatik olarak dengeleyeceği şekilde programlayabilirsiniz.

KuCoin Al-Sat Botu’nu kullanmaya şimdi başlayın.

Beş farklı bota yakından bakış

KuCoin Al-Sat Botu, artık beş farklı stratejiyi destekliyor: Spot Grid, Dolar-Maliyet Ortalaması (DAC), Futures Grid, Akıllı Yeniden Dengeleme ve Infinity Grid.

Peki bu stratejiler nedir, nasıl kullanılırlar?

  • Spot Grid: Spot piyasada düşükten alıp yüksekten satarak pasif gelir elde edin. En klasik ve popüler al-sat stratejilerinden biri olan Spot (Classic) Grid, belirli bir fiyat aralığında kar elde etmek için düşükten alıp yüksekten satma mantığıyla çalışır. Bu nedenle volatil piyasada iyi bir stratejidir ve daha yüksek volatilite daha iyi getiri sağlayabilir.Örneğin, Bitcoin fiyatının belirli bir dönemde 50 ila 60 bin dolar arasında dalgalanacağına inanıyorsanız Spot Grid’inizin fiyat aralığını bu aralıkta sizin için arbitraj yapmasını sağlamak üzere ayarlayabilirsiniz.Spot Grid, nispeten düşük riskli bir stratejidir.Spot Grid’e yeni başlayacak olanlara yardımcı olacak iki özellik var. Bunlardan biri, coin’lerin geçmiş verilerine dayalı olarak otomatik önerilen Yapay Zeka parametreleri. Diğer yol ise başkalarının ayarlarını kopyalamaktır. Sıralama sayfasında, en çok kazananların bot ayar detaylarını inceleyebilir ve birkaç tıkla tercih ettiğinizi kopyalayabilirsiniz. Bot stratejilerine daha aşina oldukça parametreleri daha da özelleştirebilirsiniz.

  • Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA): Sürekli yatırım oluyla ortalama maliyetinizi düşürün. Bu strateji, volatilitenin etkisinden arınmak için kullanılır. Periyodik satın alımlarla ortalama bir maliyete ulaşılmaya çalışılır ve bu yolla volatilitenin yarattığı riskin önüne geçilir. Örneğin uzun vadede Bitcoin’in yükseleceğini düşünüyor ve aylık gelirinizin yüzde 5’ini buna ayırmak istiyorsanız bu strateji tam size göre. Daha önce satın almaları manuel olarak yapmanız gerekirken DCA botu ile işler çok kolay hale geldi.Bu bot ile örneğin her gün/her hafta/her ay belli bir saatte 50 dolar değerinde Bitcoin satın almayı programlayabilirsiniz.

  • Futures Grid: Bu botun çalışma şekli de Spot Grid’e benziyor. İkisi de düşükten alıp yüksekten satarak pasif gelir imkanı yaratıyor, fakat Futures Grid, yatırımcıların karlarını artırmalarına yardımcı olabilecek iki benzersiz özelliğe sahip.


    İlk olarak Futures Grid, long ya da short pozisyon almanıza izin verir. Bu, piyasa hareket yönü tahmininizin yukarı veya aşağı olması fark etmeksizin Futures Grid’i devreye alabilmenizi, dolayısıyla piyasa yalnızca yükselirken değil düşerken de kâr edebilmenizi sağlar. İkinci olarak Futures Grid’de kaldıraçlı işlemler yapılabilir. Şu anda KuCoin Al-Sat Botu, 10 kata kadar kaldıracı destekliyor. Bununla birlikte yüksek getirilerin aynı zamanda daha yüksek riskler içerdiğini unutmayın. Düşen trend esnasında kar elde etmek veya kaldıraç kullanmak isteyenler Futures Grid’i kullanabilirler.

  • Akıllı Yeniden Dengeleme: Sadece HODL yapsanız bile portföyünüzü büyütün. Bu bot, çeşitlendirilmiş bir portföye sahip uzun vadeli kullanıcılar için idealdir. Bunu, yeni başlayanların portföy yönetimi için akıllı bir yatırım danışmanı olarak düşünebilirsiniz. Bu stratejinin özü, önceden belirlenmiş portföy yüzdesini korurken toplam varlık miktarını artırmaktır. Fonunuzun yüzde 40’ını BTC, yüzde 30’unu ETH, yüzde 30’unu da KCS’ye ayırmak istiyorsanız portföy bu token’ların değişen değerine göre değişecektir. Bot, başlangıç ayarlarından sapıldığında beklentilerinize göre yüzdeyi yeniden dengeler. Başka bir deyişle değeri artan coinlerden elde edilen kârları, değeri düşen veya sabit kalan coin’lere dağıtır.

  • Infinity Grid: Bu bot, piyasadaki hızlı yükselişleri kaçırmayı önlemek amacıyla tasarlanmıştır. Sabit sayıda emir giren Spot Grid botuna kıyasla Infinity Grid, emirleri yüzdesel olarak verir ve üst sınır yoktur. Örneğin, BTC/USDT’deki hızlı yükseliş sırasında bot, BTC satarken her zaman elinizde başlangıçtaki USDT’ye eş değer BTC olmasını sağlar.

KuCoin hakkında

Eylül 2017’de faaliyetlerine başlayan KuCoin, 600’den fazla dijital varlık için küresel bir kripto para borsasıdır. Şu anda dünya çapında 207 ülke ve bölgede 10 milyondan fazla kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para alım-satım, vadeli işlem alım-satım, staking ve borç alma/verme hizmetleri sunuyor. KuCoin, 2018 yılında IDG Capital ve Matrix Partners’tan A turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. CoinMarketCap’e göre KuCoin şu anda en iyi 5 kripto para borsasından biri olarak gösteriliyor ve günlük hacim bazında genellikle bu 5 borsa arasında ilk 3’te yer alıyor. Ayrıca Forbes tarafından KuCoin, 2021 yılının en iyi kripto para borsalarından biri olarak seçildi.

KuCoin’e kayıt olmak ve işlemlere başlamak için tıklayın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl