KuCoin’in çalınan coin’leri hareket halinde: Cüzdandan 6000 ETH çıktı

Kripto para borsası KuCoin'den çalınan kripto paralar, hala hareket halinde. Son olarak yaklaşık 6000 ETH, cüzdandan çıkarılarak farklı adreslere gönderildi.

kucoin crypto exchange - kripto para borsası kucoin

Eylül ayının son haftasında saldırıya uğrayan KuCoin‘den çalınan kripto paralar, hala farklı cüzdanlara aktarılmaya devam ediyor.

Saldırıda ele geçirilen kripto paralardan bazıları kurtarılırken önemli bir bölümü hala saldırganların elinde bulunuyor. Dün, çalınan kripto paraların aktarıldığı cüzdandan iki ayrı işlemde 5814 ETH daha çıktı. Bu ETH’lerin değeri, mevcut fiyatlarla 2 milyon 250 bin dolara yakın. İşlemlerin birinde 4000 ETH, diğerinde ise 1814 ETH, küçük parçalara bölünerek farklı cüzdanlara aktarıldı. İşlemlerin takibini engellemek için ise TornadoCash gibi araçlardan yararlanıldığı belirtiliyor.

KuCoin’e yapılan saldırı, kripto para tarihindeki en büyük üçüncü hack olayı olarak kayıtlara geçti. Şu ana kadarki en büyük hack olayı, Japonya merkezli kripto para borsası Coincheck’te gerçekleşti. Onun ardından Mt. Gox borsasından çalınan 850 bin BTC geliyor. KuCoin’den ise toplamda 280 milyon dolarlık kripto para çalınmıştı. Çalınan kripto paraların büyük çoğunluğunu Ethereum (ETH) ve Ethereum token’ları oluşturuyor.

Saldırganlar, ele geçirdiklerini merkezi borsalarda etkili bir şekilde satamazken merkezi olmayan borsalarda 19 milyon 500 bin dolarlık satış yapıldı. Bunların 10 milyon 500 bin doları ise yalnızca Uniswap’ta gerçekleşti.

Yaşadığı ağır saldırının ardından KuCoin, geçtiğimiz günlerde Bitcoin, Ethereum ve Tether gibi büyük kripto paralarda yatırma ve çekme işlemlerini tekrar açtı. Borsa, faaliyetlerini kaldığı yerden sürdürüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl