KuCoin hırsızından merkezi borsalarda Litecoin operasyonu

KuCoin hacker'ının borsadan ele geçirdiği yaklaşık 27 bin LTC'nin tamamını merkezi borsalara aktararak Bitcoin'e çevirdiği belirtiliyor.

25 Eylül’de meydana gelen KuCoin‘in hack’lenmesi olayının yankıları halen sürüyor. Bildirdiğimiz üzere, Singapur merkezli borsadan Bitcoin, Ether ve diğer altcoin’lerden oluşan 281 milyon dolarlık varlık çalınmıştı.

Olayın ardından Tether, Orion ve Velo Labs gibi şirketler çalınan fonları dondurarak hırsızın bunlara erişmesini engelledi. Öte yandan Bitfinex gibi bazı merkezi borsalar da KuCoin saldırısı ile ilişkili olduğu belirlenen hesaplara el koydu. Bununla birlikte hacker, 13 milyon doların üzerinde bir varlığı, merkezi borsalarda başarıyla ETH’ye karşı takas etti.

Kripto para araştırma ve istihbarat şirketi Chainalysis’in son raporuna göre, merkezi olmayan borsalar çalınan kripto paraların aklanmasında en önemli durak oldu. Şirket, KuCoin’den ele geçirilen paraların bir kısmının merkezi borsalara da aktarıldığını ve buralarda satıldığını belirledi.

Çaldığı Litecoin’lerin tamamını borsalara yatırıp Bitcoin aldı

Chainalysis, hacker’ın Litecoin dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere hack sırasında çalınan altcoin’leri kullanarak merkezi borsalardan yaklaşık 875 BTC satın alıp çektiğini iddia ediyor. İddiaya göre, yeni satın alınan bu 875 BTC’nin ise 683’ü karıştırma servislerine aktarıldı. 875 BTC, mevcut fiyatlarla yaklaşık 9 milyon 200 bin dolar ediyor. Karıştırma servisleri ise işlemlerin gizliliğini sağlamak ve takip edilmesini zorlaştırmak için kullanılıyor.

Chainalysis, saldırıda çalınan 26 bin 733 BTC’nin tamamının borsalara yatırıldığını öne sürüyor.

KuCoin, saldırının ardından bu hafta bazı küçük token’lar için para yatırma ve çekme işlemlerini açarken bu işlemler XRP ve Ether gibi büyük token’lar için halen gerçekleştirilemiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl