Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

KuCoin’i hack’leyenler yakayı ele verdi ve 204 milyon dolar kurtarıldı!

Kripto para borsası KuCoin'i hack'leyerek 281 milyon dolar değerinde kripto para çalan saldırganların bulunduğu açıklandı.

Kripto para borsası KuCoin’i hack’leyerek 281 milyon dolar değerinde kripto para çalan hacker’ların bulunduğu belirtiliyor.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, bugün yaptığı açıklamada, “Kapsamlı soruşturmanın ardından elde sağlam kanıtlarla birlikte 26 Eylül’de meydana gelen hadisenin şüphelilerini bulduk. Kolluk kuvvetleri ve polis harekete geçti.” ifadelerini kullandı.

Lyu ayrıca, ek olarak 64 milyon dolar değerindeki varlığı daha şüphelilerden kurtardıklarını ve kurtarılan toplam varlıkların değerinin 204 milyon dolara çıktığını bildirdi.

CEO son olarak “KuCoin normal seyrine geri dönüyor. Ekibim ve ben olayın etkilerini telafi etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Şu an itibari ile 31 token için para yatırma ve çekme işlemleri açıldı. Bu işlemler BTC, ETH ve USDT dahil olmak züere daha fazla token’da da yakında açılacak.” dedi.

Ne olmuştu?

25 Eylül TSİ 22.05’ten itibaren bilinmeyen bür cüzdana büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum token’ları çekilmişti. İlk güvenlik soruşturmasının ardından bunun yetkisiz bir işlem olduğu ve borsanın saldırıya uğradığı anlaşıldı. İlk etapta çalınan miktarın toplam değerinin 150 milyon dolar olduğu belirlenmiş ancak daha sonra saldırının boyutunun çok daha büyük olduğu fark edilmişti. Son rakam ise 281 milyon dolardı.

KuCoin’e yapılan saldırı, Coincheck ve Mt. Gox’tan sonra tarihteki en büyük kripto para hack olayı olarak kayıtlara geçti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl