Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kurumsal şirketler kripto para yatırımlarını artırmayı düşünüyor

2021 yılı boğa sezonunun en büyük katalizörü olan kurumsal firmalar, önümüzdeki dönemde de kripto ve dijital varlıklara yatırım yapmayı düşünüyor. Yapılan anket, yüzde 82'lik kısmın 2023'e kadar yatırımlarını artırmayı planladığını gösteriyor.

bitcoin-ethereum-litecoin (4)

Kurumsal firmalarla ilgili hazırladığı raporlar ve yaptığı anketlerle bilinen Nickel Digital Asset Management’ın yeni anketine göre; kurumsal yatırımcıların yüzde 82’lik kısmı, 2023 yılı itibariyle kripto paralar ve dijital varlıklara olan yatırımlarını artırmayı düşünüyor.

ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan ankette ayrıca 10 şirketten 4’ü de bu alandaki yatırımlarını ciddi şekilde artırmayı düşündüklerini söylediler. 10 kurumdan 1’i ise kripto ve dijital varlık yatırımlarında azaltmaya gideceğini belirtti.

Yükseliş beklentisi var

Kurumsal firma temsilcileri, dijital varlık alımlarını artırma sebepleri sorulduğunda ise, yüzde 58’lik kısım bu alanda gelecek dönemde ciddi bir sermaye artışı bekledikleri cevabını verdiler. Yüzde 34’lük kısım her geçen gün gelişen regülasyon kurallarının bu duruma izin vereceğini düşündüğünü söylerken, yüzde 38 ise bu varlık grubunda fonlarının daha güvenli olduğunu düşündüklerini belirttiler.

Almanya harekete geçti bile

Regülasyonlarla ilgili önemli gelişmelerden bir tanesi geçtiğimiz hafta Almanya’da olmuştu. Ülkede özel fonların yüzde 20’lik oradan Bitcoin ve Ethereum‘a yatırım yapma imkanı olduğu açıklanmıştı. Uzmanlar, bu kanunla birlikte kripto paralara yaklaşık 415 milyar dolarlık bir fonun akma ihtimali olduğunu belirtmişlerdi.

2021’de adeta kurumsal para aktı

Bilindiği üzere özellikle 2021 yılı boğa sezonu kurumsal firmalar tarafından yürütülmüştü. PayPal, Square gibi firmaların her geçen gün daha fazla kripto para hizmeti sunması, Tesla’nın tüm olumsuzluklara rağmen elinde hala ciddi miktarda Bitcoin bulundurması ve MicroStrategy’nin düzenli alımları en büyük kripto paranın artışında ciddi pay sahibi gelişmeler olarak görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl