KyberSwap saldırıya uğradı: Ekipten hacker’a yüzde 15’lik ödül teklifi

Çok zincirli bir DEX olan KyberSwap hack'lendi ve 265 bin dolarlık fon kaybı yaşadı. Platformdan yapılan açıklamada ise zarar gören kullanıcıların kayıplarının telafi edileceği belirtilirken hacker'a da %15'lik ödül teklifi yapıldı.

Bir “frontend” açığından ötürü 265 bin dolarlık hack saldırısı yaşayan merkeziyetsiz finans borsası KyberSwap, dünkü olayın ardından kayıp yaşayan kullanıcılarına fonlarının iade edileceğini belirtti. Platform ayrıca fonları çalan hacker’a da, kripto paraları geri göndermesi karşılığında %15’lik ödül teklifinde bulundu.

“Büyük balina cüzdanları hedef alındı”

KyberSwap bu gece saatlerinde saldırıyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı ve şu bilgileri verdi:

“Google Tag Manager’da (GTM) yanlış bir onay kodunun işlendiği bir kötü niyetli müdahale tespit ettik. Bu durum hacker’ın, kullanıcı fonlarını kendi adresine transfer etmesine izin verdi. Plân çok dikkatli bir şekilde uygulamaya konmuş ve büyük balina cüzdanlarını hedef almıştı. Sistemdeki açık ise ekibin olayla ilgili soruşturmasından 2 saat sonra ortadan kaldırılmıştır”

KyberSwap ekibi ayrıca kullanıcıları platformu dikkatli şekilde kullanmaları konusunda da uyardı.

Yapılan açıklamada hacker’a verileceği duyurulan %15’lik ödülün tüm fonların iadesine ve hacker’ın direkt olarak ve sadece KyberSwap ekibiyle iletişime geçmesine bağlı olduğu kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl