Kyle Roche’tan AVAX iddialarına yanıt: Sarhoş ettiler ve videolarla oynadılar

Roche Freedman Hukuk Bürosu'nun ortaklarından olan Kyle Roche, Cuma günü ortaya atılan ve bugün itibariyle de küresel şekilde yayılan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Medium sayfasından konuyla ilgili konuşan Roche, "Videolarla profesyonelce oynandı ve sarhoş edilmemin ardından ağzımdan çıkan sözler bağlamından önemli derecede koparılarak servis edildi" dedi. Roche ayrıca Ava Labs ile 2019'dan bu yana çalıştıklarını, her şeyin açık olduğunu ve hiçbir gizli anlaşmalarının olmadığını da söyledi.

Ava Labs’in AVAX token’larından ve şirket hisselerinden pay verdiği ve bunun karşılığında rakip şirketlere davalar açmasını talep ettiği iddia edilen Roche Freedman Hukuk Bürosu’nun ortağı olan ve iddialarda adı geçen Kyle Roche sessizliğini bozdu.

“Arkasında ICP token geliştiricisi var”

Medium sayfasından açıklamalarda bulunan Roche, görüntülerin kendi izni olmadan kaydedildiğini ve yayınlandığını, söylediklerinin tamamen bağlamından koparıldığını ve kendisinin konuşmadan önce sarhoş edildiğini belirtti:

“Anonim Crypto Leaks sitesinin ben, firmam ve Ava Labs hakkındaki tüm iddiaları yalandır. Görüntüler yasa dışı olarak elde edilmiştir. Bu işin arkasında ICP token’ın yaratıcısı olan Dominic Williams için çalışan ve bizim açtığımız menkul kıymet dolandırıcılığı davasında savunma tarafında bulunan Christen Ager-Hanssen vardır. Onunla yaptığımız bir toplantıda kaydedilmiştir. Biz 2019’dan bu yana Ava Labs ile çalışıyoruz ve bunu da herkes biliyor. Her şey açık. Hiçbir gizli anlaşmamız yok. Bizim açtığımız toplu davalarda Ava Labs’in hiçbir müdahalesi yoktur. Onların talebi üzerine de bir dava açılmamıştır. Videodaki ifadeler tamamen yanlıştır ve kasıtlı olarak sarhoş edilmem ve ardından kandırılmam vasıtasıyla aldatıcı yollarla elde edilmiştir. Açıklamalarla oynanmıştır ve ifadeler bağlamından koparılmıştır.

Emin Gün Sirer ve Ava Labs, tüm ilişkilerimde her zaman en yüksek seviyede dürüstlükle hareket ettiler. Yasa dışı veya şüpheli bir şey yapmamı asla istemediler ve bunu ben de asla istemem. Ager-Hansen ve Williams yüzsüzce beni, şirketimi ve temsil ettiğimiz değerleri korkutmaya çalışırlar. Onların yanlış ve aldatıcı taktiklerine karşı kendimizi savunmada kararlı olacağız”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl