‘Ripple, küresel standart haline gelecek’

Japonya'nın en büyük finans kuruluşu olan SBI Holdings'in CEO'su Yoshitaka Kitao, Japonya Blockchain Konferansı'nda yaptığı konuşmada XRP kullanarak daha verimli dünya yaratılabileceğini ve XRP'nin küresel standart haline geleceğini söyledi.

Japonya’nın en büyük finans kuruluşu SBI Holdings’in CEO’su Yoshikata Kitao, ülkenin en büyük Blockchain konferanslarından biri olan Japonya Blockchain Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Etkinlik, 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 bin ziyaretçinin yer aldığı etkinlikte dünyanın dört bir yanından 100’ün üzerinde şirket de vardı.

Kitao, burada yaptığı konuşmada XRP kullanılarak daha verimli bir dünya yaratılabileceğini ve XRP’nin küresel bir standart haline geleceğini iddia etti.

Yoshikata Kitao

Kitao’nun şirketi SBI Holdings, halihazırda Ripple ile ortak. Şirket Ripple tarafından desteklenen kendi kripto parasını çıkardı. Ayrıca şirket yakında kendi kripto para borsalarında Ripple ve diğer dijital paraları listeleyecekler. Yeni borsanın bu yaz içerisinde açılması bekleniyor. Borsada ana para birimi diğer borsalarda olduğu gibi BTC değil BCH olacak. XRP ise havale parası olarak kullanılacak.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre XRP, son 24 saatte yüzde 0.5’lik bir gerilemeyle 0.46 dolardan işlem görüyor. En büyük 3. kripto para olarak konumunu koruyan XRP’nin piyasa kapitalizasyonu 18 milyar dolar düzeyinde.

→ SOSYAL MEDYA DEVİ FACEBOOK COINBASE’İ SATIN MI ALIYOR?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl