chainlink neden yükseliyor

Chainlink (LINK) Neden Yükseliyor?

Chainlink, son 24 saatte 6.852 dolardan 8.239 dolara kadar tırmandı. Peki, bu hızlı yükselişin altında ne yatıyor? Link coin neden yükseldi?

Link coin’in yükselişinin kesin bir sebebi olmasa da son birkaç günde Chainlink tarafından gelen haberler ve geliştirmeler yükselişi tetiklemiş olabilir.

Link neden yükseliyor sorusunu kısaca cevaplayacak olursak Chainlink’in hızlı yükselişi, Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü’nün (CCIP) önemli blok zincirlerinde ana ağ erken erişime girmesi ve büyük DeFi protokolleri tarafından benimsenmesidir.

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov’un bankaların ve finans kurumlarının kendi blok zincirlerini oluşturup CCIP ile bağlayacağına dair vizyonu da yükselişin ana sebepleri arasında.

İlk akla gelen sebeplerden birisi Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) ile ilgili son gelişmeler denilebilir.

17 Temmuz 2023’te duyurulan CCIP, Ethereum, Optimism, Polygon ve Avalanche gibi önemli blok zincirlerinde Ana Ağ Erken Erişim aşamasına giriş yaptığı haberi Chainlink yatırımcıları tarafından olumlu karşılandı.

Yatırımcılar tarafından olumlu karşılanan bir diğer haber ise, CCIP’nin artan benimsenmesi ve entegrasyonu

DeFi devleri Synthetix ve Aave dahil olmak üzere, birçok önemli protokol ve kripto para laboratuvarı, CCIP’yi benimsemeye ve kendi projelerine entegre etmeye başladı.

Bu durum, Chainlink’in çekirdek teknolojisinin değerini ve alaka düzeyini artırıyor denilebilir.

Sergey Nazarov’un Açıklamaları

Son olarak Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov’un son açıklamaları da oldukça ilgi gördü.

Nazarov, bankaların ve finans kurumlarının kendi blok zincirlerini oluşturacağına ve bunları CCIP ile bağlayabileceğine inanıyor. Bu vizyon, Chainlink’in genişleyen potansiyelinin yatırımcılar tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlıyor diyebikiriz.

Sonuç olarak, Chainlink’in hızlı yükselişi, kesin bir sonuç sonuç olmasada teknolojik ilerlemeler ve güçlü bir vizyonun birleşiminden kaynaklanıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl