Litecoin’de gizemli balina hareketi: 40 cüzdana 12 milyon LTC taşıdı

Geçtiğimiz hafta kim olduğu bilinmeyen bir balinanın 40 cüzdana 12 milyon LTC taşıdığı tespit edildi. Bu Litecoin arzının yüzde 15'ine denk geliyor.

Kripto para topluluğu gizemli işlemlerle dolu. Bununla birlikte en gizemli işlemlerden biri geçen hafta 1.1 milyar LTC’nin tek bir gün içinde taşınmasıyla gerçekleşti.

30 Kasım 2018’de Litecoin ağı 24 saatlik işlem hacminde ani bir artış yaşadı. Tek bir günde yaklaşık 35 milyon 400 bin LTC işlem gördü. Bu, coin başına 31 dolarlık fiyat üzerinden yaklaşık 1.1 milyar dolarlık Litecoin ediyor.

Başka bir açıdan bakıldığında da toplam Litecoin arzının yaklaşık yüzde 60’ının 24 saatlik bir süre içinde aktarıldığını söylemek mümkün.

Litecoin ağında günlük 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi nadiren görülüyor. Bu en son panik dalgasının altcoin alanını süpürdüğü 2018 yılının Şubat ayında görülmüştü.

Şubat ayından bu yana Litecoin ağı günde ortalama 100 milyon dolarlık bir işlem hacmi kaydetti. 30 Kasım’da ise ağın işlem hacminde ani ve beklenmedik büyük bir artış oldu.

Litecoin’ler nereye taşındı?

Litecoin ağının işlem hacminin önemli bir kısmı tek bir varlıktan gelmiş gibi duruyor. Litecoin.com adresindeki blog yazısı, coin’lerin ani hareketini şöyle açıklıyor:

“40’ın üzerinde yeni cüzdan, ağdaki en zengin 100 cüzdan arasına 300,000’er Litecoin ile girdiğinden dolayı hacmin önemli bir bölümü tek bir varlıktan gelmiş gibi görünüyor.”

Diğer bir deyişle, coin’ler her birinin içinde yaklaşık 12 milyon dolarlık LTC ile en az 40 cüzdanda taşınmış. Bu cüzdanların tamamı artık aynı bakiyelerle Litecoin’in en zengin 100 cüzdan listesinde.

Kimse nereden geldiğini bilmiyor

Litecoin.com ekibi, bu ani ve gizemli Litecoin hareketi karşısında şaşırmış durumda. Bu Litecoin’lerin nereden geldiğini ve hareketin nedenini bilmiyorlar. Borsalarda son günlerde ya da haftalarda alışılmadık derece yüksek Litecoin alım hacmi görülmedi. Bu geriye iki olasılık bırakıyor:

– Bu bir balina, bir kurum ya da bireyin Litecoin’den ciddi bir pay aldığı ve daha sonra bunu 40 adrese taşıdığı bir OTC işlemiydi.

– Bu, bu kadar büyük miktarda LTC’ye ulaşana kadar çok uzun bir süre önce yavaş yavaş Litecoin biriktirmiş ve aniden 40 cüzdanda konsolide etmiş bir kullanıcıydı.

Bunun piyasa dipteyken Litecoin’de ciddi bir pozisyon alan bir balina olması muhtemel. Eğer bu tek bir kişi ise Litecoin’in toplam arzının yüzde 15’ine tek başına sahip olduğu anlamını taşıyor.

En olası senaryo ne?

En olası senaryonun Litecoin’de ciddi bir uzun pozisyon alan kurumsal yatırımcı olduğu düşünülüyor. Bu yatırımcının bir OTC işlemi ile Litecoin satın aldığı ve 40 cüzdana taşıdığı varsayılıyor.

Litecoin, 19 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı gün, 375 dolardan işlem görüyordu.

Haber: BitcoinExchangeGuide

→ POMPALA-BOŞALT HALA ÇOK AKTİF: GÜNDE EN AZ 7 MİLYON DOLAR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl