Charlie Lee: Litecoin’in 1000 dolar olacağını düşünmüştüm

Elinde bulundurduğu Litecoin'lerini zirveye yakın noktada satmasıyla eleştirilen Litecoin'in yaratıcısı, o dönem fiyatın 1000 dolara gideceğini düşündüğünü söyledi.

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, kripto para yatırım şirketi Morgan Creek Digital’in kurucularından Anthony Pompliano’nun podcast yayınına konuk oldu.

Lee, bu yayında kripto para piyasasına ilişkin genel yorumlarından Litecoin’e dair birçok konuya değindi.

Bilindiği gibi Lee, elinde bulundurduğu Litecoin’lerin tamamını fiyatın 375 dolarla zirveye yaptığı dönemlerde satması ile eleştiriliyor. Bu zirvenin ardından fiyat, yaklaşık 1 yıl sonrası 20 dolara kadar çekilmişti.

Yayın sırasında buna değinen Litecoin‘in yaratıcısı, “Aslında şahsen yükselişin devam edeceğini düşünmüştüm. Bunun zirve olduğunu düşünmedim. Fiyatın 1000 dolara vurmasını bekliyordum.” dedi.

Bitcoin’e de değinen Lee, en büyük kripto paranın nihayetinde dünyanın rezerv para birimi haline geleceğine ve itibari para birimleriyle birlikte var olacağına inandığını söyledi.

Litecoin’in fiyatı şu sıralarda 70 dolar seviyelerinde. Kripto para, Aralık ayındaki 20 dolardan yüzde 250 artmış olsa da zirve seviyesinden büyük ölçüde uzak. Şimdi Lee, Litecoin’de fiyat artışı sağlayabilecek geliştirmelere odaklanmış durumda. Bunlardan en önemlisi kripto paraya yüksek ölçeklenebilirlik ve yüksek gizlilik kazandıracak Mimblewimble protokolünü uygulama çabası.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl