Charlie Lee: Litecoin’lerimi satarken herkes 1000$’ı bekliyordu

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, Litecoin'lerini sattığı sırada herkesin fiyatın 1000 dolara gideceğini beklediğini söyledi.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, bir yıl önce dijital varlık piyasası balonunun tepe noktalarında ‘tesadüfi olarak’ varlıklarını satma kararının üzerinde durmak yerine sekizinci en büyük kripto paranın kullanımını artırmaya odaklandığını söyledi.

Lee, tüm LTC’lerini sattığı sırada bunu çıkar çatışmasını engellemek amacıyla yaptığını iddia etti. Lee’nin satışından bu yana LTC, yaklaşık yüzde 90 oranında değer kaybetti.

Litecoin’in kurucusu, yakın zaman önce verdiği bir röportajda “İnsanlar para kaybediyor ve birini suçlamak istiyorlar. İçeriden bilgi aldığımı düşünüyorlar ve bu çok saçma. Ben sattığım sırada herkes Litecoin’in 1,000 dolar olacağını düşünüyordu.”

 

Lee, satma kararını Litecoin‘in 375 dolarla rekor seviyeye ulaşmasından bir gün sonra, 20 Aralık 2017’de açıkladı. Kripto para, o zamandan bu yana sürekli düşüyor ve şu anda ise 30 doların biraz üzerinde alınıp satılıyor. Lee’nin satışların ortalama olarak yaklaşık 200 dolarlık bir fiyattan birkaç işlem yoluyla yapıldığını söyledi.

San Francisco’da yaşayan Lee, Google’da bir yazılım mühendisi olarak çalışırken 2011 yılında Bitcoin’in kodunu kopyalayıp değiştirerek Litecoin’i oluşturdu. Daha sonra Lee, kripto para borsası Coinbase’de mühendislik direktörü olarak görev aldı. Litecoin’in Coinbase’de listelenmesinin ardından buradan ayrılarak Litecoin’in tanıtımına ve geliştirilmesine odaklanmaya başladı.

Haber: Bloomberg

→ BITCOIN’DE 3,900’Ü ÖNGÖREN ANALİST SON TAHMİNİ İLE CAN SIKTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun