Bir İngiliz vadeli işlem borsası Litecoin vadelilerini piyasaya sürüyor

İngiltere merkezli kripto para vadeli işlem platformu Crypto Facilities, bir Litecoin türev ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre, İngiltere merkezli kripto para vadeli işlem platformu Crypto Facilities, bir Litecoin türev ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bugün yapılan duyuruda yeni vadeli ürününün, Cuma günü hayata geçirileceği yatırımcılara haftalık, aylık ya da üç aylık vadelerle uzun ya da kısa pozisyon alma imkanı sağlayacağı bildirildi. Sözleşmelerin temel teminatı Litecoin olacak.

Crypto Facilities’in CEO’su Timo Schlaefer, kararın Litecoin sözleşmeleri için müşterilerden gelen güçlü talep nedeniyle alındığını söyledi ve “LTC-Dolar vadelilerinin kripto para piyasasında fiyat şeffaflığını, likidite ve verimliliği artıracağına inanıyoruz.” dedi.

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee ise bu yeni vadeli ürününün Litecoin’deki likiditeyi artıracağını ve insanların Litecoin’e girip çıkmasını kolaylaştıracağını söyledi.

Hareket, şirketin Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini başlatmasından sadece bir ay sonra geldi. Şirket Litecoin ve Ethereum’un yanı sıra Ripple ve Bitcoin’de de türev ürünleri sunuyor.

Şirket, Ethereum vadelilerinin ticaret hacminin bu çeyrekte 150 milyon dolara ulaşmasını bekliyor. Bu hacim, platform toplamının yaklaşık yüzde 10’unu oluşturuyor.

→ CIRCLE’IN CEO’SU: TÜM KÜRESEL PARALAR KRİPTO PARALARA DÖNÜŞECEK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl