2018’in en düşük seviyesine gerileyen Litecoin’de düşüş sürecek mi?

Bitcoin'deki gerileme, diğer tüm altcoin'leri de olumsuz etkiliyor. Bunlardan biri olan Litecoin, geride bıraktığımız Çarşamba günü 2018'in en düşük seviyesi olan 93 dolara ulaştı. Bir analist, Litecoin'de uzun vadeli görünümün zayıf seyrettiğini düşünüyor.

Bilindiği gibi mevcut piyasa koşullarında neredeyse tüm kripto paralar Bitcoin’in hareketini takip ediyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in fiyatı 7600’lerden 6100’e kadar geriledi. 6100’den bir sıçramayla 6700’ün üzerini gören bir numaralı kripto para yayın sırasında ise 6400’lerde geziniyor.

Bitcoin‘deki bu gerileme, diğer tüm altcoin‘leri de olumsuz etkiliyor. Bunlardan biri olan Litecoin, geride bıraktığımız Çarşamba günü 2018’in en düşük seviyesi olan 93 dolara ulaştı. Bitcoin’in gümüşü olarak lanse edilen kripto para, şu sıralarda 95 dolardan işlem görüyor.

CoinDesk’te Litecoin‘in gidişatını değerlendiren analist Omkar Godbole, Litecoin’in ‘oversold’ (aşırı satılma) durumunda olduğunu ve psikolojik seviye olan 100 doların aşılması halinde küçük bir ralli görülebileceğini söylüyor. Godbole, uzun vadeli görünümün zayıf seyrettiğini, bu nedenle de birkaç hafta içinde Litecoin’in 80 doların test edileceğini iddia ediyor.

Analist, Litecoin’in son olarak Pazar gününü 120 dolar ile kapatması halinde uzun vadeli düşüş eğiliminin son bulacağını ifade etti.

→ BU 100 YILLIK YÖNTEME GÖRE BITCOIN’DE BAHAR DÖNEMİ YAKIN


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl