Litecoin krizi: Çalışanlar maaşlarında kesintiye gitmiş

Litecoin Vakfı'ndaki parasal kriz sırasında çalışanların gönüllü olarak maaşlarında kesintiye gittikleri ortaya çıktı.

Litecoin Vakfı çalışanlarının, Litecoin’in geliştirilmesinin sürdürülebilmesi için yapılan bağışların ciddi ölçüde azaldığı ve vakfın parasal kriz yaşadığı dönemlerde, özellikle 2019’un birinci çeyreğinde ücret kesintisi için gönüllü oldukları ortaya çıktı.

XCong.com’a konuşan vakfın yönetim kurulu üyesi Xinxi Wang, “Çalışanlarımız gönüllü olarak maaşlarını düşürdüler ve bu vakfın krizi atlatmasına yardımcı oldu.” dedi.

Wang, sözlerinin devamında “piyasa durgunluğu” nedeniyle ilk çeyrekte yapılan bağışların azalmasının kuruluşun günlük faaliyetlerini etkilediğini fakat ikinci çeyreğin çok daha iyi geçtiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta, Litecoin Vakfı’nın kripto para rezervlerinin 2018 yılının ikinci çeyreğinden beri yüzde 75 düştüğü ve 2019’un ilk çeyreği itibari ile kasada 96,400 dolar para kaldığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca yine ilk çeyrekte aylık bağışların 1000 doları geçmediği bildirildi.

Wang, ikinci çeyrekte yüz binlerce dolarlık bağış aldıklarını ve 2019’da devamlı yeni ortaklıklar imzaladıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Vakıf hâlâ genç ve uzun vadede başarılı olmak için stratejik planlarımızı geliştirme konusunda aktif olarak çalışıyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl