Litecoin kurucusu Charlie Lee’den sahte Walmart haberine açıklama

Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, dün ortaya çıkan, önde gelen medya kuruluşlarında kendine yer bulan ve Litecoin’in onaylı Twitter hesabından da paylaşılan Walmart’ın Litecoin ödemelerini kabul edeceği haberine ilişkin ilk açıklamayı yaptı.

“Bu kez gerçekten çuvalladık”

Lee, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, “Twitter kullanımımızın ne kadar önemli olduğunu anladık. Şu andan itibaren tweet atmadan önce gereken kontrolleri yapacağız.” dedi. Lee ayrıca, sadece 20 veya daha az LTC’si bulunduğunu, dolayısıyla ortada sahte bir duyuru yapacak bir teşvik olmadığını ifade etti. Yaşananları, “Talihsiz bir olay” şeklinde niteleyen Litecoin kurucusu, “Sahte haberleri tweet’lememeye çalışıyoruz, bu kez gerçekten çuvalladık.” ifadelerini kullandı.

Litecoin başta olmak üzere kripto paralar, sonradan sahte olduğu anlaşılan Walmart haberinin etkisi ile hızlı bir yükseliş yaşadı. Litecoin, 170 dolarlardan 240 doları görürken Bitcoin de 44 bin dolar seviyelerinden 47 bin dolara yükseldi. Ardından gelen sert satışla Bitcoin 43 bin 400 dolara, Litecoin de yine 170 dolarlara geriledi.

Öte yandan haberin yayılmaya başladığı Global News Wire’dan yapılan açıklamada ise yetkililerle kapsamlı bir soruşturma yürütüleceği, doğrulama adımlarının geliştirildiği belirtildi. Global News Wire, “Bu daha önce hiç meydana gelmeyen istisnai bir olay.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl