Charlie Lee: Bitcoin fiyatı, gerçek gelişiminden kopuk, yeniden toparlanacak

Litecoin'in kurucusu Charlie Lee, dün gerçekleşen Bithumb saldırısını yorumladı ve ardından Bitcoin'in fiyatının gerçek gelişiminden kopuk olduğunu, yeniden toparlanacağını söyledi.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, dün CNBC’ye verdiği demeçte, Bithumb‘un hack’lenmesiyle ilgili konuştu. Lee, bu olayın Bitcoin’in temellerini değiştirmediğini söyledi.

Lee’ye göre fiyat düşüşü, piyasanın hack hakkındaki haberlerine tipik bir tepki ve bunun insanların korktuklarından dolayı her zaman yaşandığını söylüyor. Lee, bir kripto para borsasının hack’lenmesi bir banka soygununun altın fiyatını etkilememesi gerektiği gibi Bitcoin’in temel ilkelerini etkileyemeyeceğini düşünüyor:

“Eğer borsa paraları yeterince koruyamaz ve saldırıya uğrarsa bu koruduğu coin’in temellerini gerçekten değiştirmez.”

Kısa bir süre önce yapılan son saldırı göz önüne alındığında Lee, şu anda kripto para borsalarının müşterilerin fonlarını daha iyi şekilde koruma yollarını araştırdıklarını ve öğreniyor olduklarını söyledi.

Lee, geçtiğimiz yıla karşın yüzde 60-70 oranında düşüşe karşın Bitcoin ağının son birkaç yılda daha da güçlendiğini iddia ederek “Gerçekten iyi gidiyor” dedi. Litecoin‘in kurucusu Bitcoin’in şu anki fiyatının Bitcoin’in gerçek gelişiminden kopuk göründüğünü, yeniden toparlanacağını ve yakında geri geleceğini ifade etti.

Lee, piyasanın şu anda bir ayı pozisyonunda yer aldığını ancak bunun ne kadar süreceğini söylemenin zor olduğunu dile getirdi.

→ BU KRİPTO PARALARA YATIRIM YAPMADIĞINIZ İÇİN KENDİNİZİ ŞANSLI HİSSEDEBİLİRSİNİZ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl