JP Morgan’ın CIO’su Lori Beer: Blokchain, mevcut teknolojinin yerini alacak

ABD merkezli uluslararası bankacılık şirketi JP Morgan'ın CIO'su Lori Beer, Blockchain teknolojisinin gelecekte şu anki teknolojinin yerini alacağını söyledi.

ABD merkezli uluslararası bankacılık şirketi JP Morgan’ın Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkanı (Chief Information Officer / CIO) Lori Beer, katıldığı bir basın toplantısında, Blockchain teknolojisinin gelecekte şu anki teknolojinin yerini alacağını söyledi.

Cointelegraph’ın El Cronista’dan aktardığına göre Arjantin başkenti Buenos Aires’te katıldığı bir basın toplantısında Beer, JP Morgan’ın “teknolojinin bankacılık endüstrisindeki öneminin” bir yansıması olarak şirketin kendisini bir ‘dijital banka’ olarak gördüğünü belirtti ve şöyle konuştu:

“Yapay zekâ, dolandırıcılık ve siber güvenlik alanlarındaki çözüm sürecimizi oldukça geliştirecek. Ayrıca bu süreçte blok zinciri teknolojisinin faydalarını da değerlendiriyoruz fakat söz konusu teknolojinin asıl değerinin gelecek birkaç yıl içerisinde anlaşılacağını düşünüyoruz. Blokchain’in gelecekte daha geniş bir kapsamda kullanılacağına inanıyoruz. Şu an diğer teknolojik gelişmelerle bir arada var oluyor fakat birkaç yıl içerisinde mevcut teknolojinin yerini alacak.”

Beer ayrıca, bankanın herhangi bir müşterisinin finansal danışmanlardan kripto para birimleri ticaretine ilişkin yardım almak istemesi durumunda bankanın nasıl bir yanıt vereceği şeklindeki soruya, bankanın yalnızca ‘regüle edilen birimleri desteklediğini’ fakat konunun hala değerlendirildiğini söyleyerek yanıt verdi.

→ ARDI ARDINA BASILAN TETHER’LER MEYVESİNİ VERİYOR: BİTCOİN 7,100’Ü AŞTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl