LUNA airdrop’larını nasıl alabilirsiniz?

Terra ağında beklenen güncelleme hayata geçti. Gerçekleşen Luna 2.0 güncellemesiyle birlikte eski Luna Coin yatırımcılarına yeni coin’ler airdrop yoluyla dağıtılmaya başlandı. Terra ağı üzerinde Luna bulunduran yatırımcılara airdrop’lar hemen gönderilirken bazı merkezi borsalarda da airdrop dağıtımları yavaş yavaş gerçekleşiyor.

Hangi merkezi borsalar Luna 2.0’ı destekliyor?

İşlem hacmi yüksek olan başlıca borsalar, Terra 2.0 ağının airdrop’unu destekliyor. Bu borsalar arasında Binance, Kraken, Huobi Global, Bitrue, Bybit, HitBTC, Okcoin, OKX, Gateio, KuCoin, LBank, Crypto.com, FTX, Bitfinex, Bitget ve MECX yer alıyor. Türk borsalarından ise şimdiye kadar sadece BtcTurk airdrop desteğini açıkladı.

Kim ne kadar airdrop alacak?

Terra ekibi, 1 milyar arza sahip olan yeni coin’lerinin 700 milyonunun airdrop vasıtasıyla dağıtılacağı resmi hesaplar üzerinden açıklamıştı. Burada dikkat çeken kritik tarih ise 7 Mayıs. 7 Mayıs tarihinden önce hesaplarında Luna bulunduran yatırımcılara toplam arzı 1 milyar olan yeni LUNA’ların %35’i verilecek. 7 Mayıs ila 26 Mayıs tarihlerinde LUNA sahibi olanlar ise belirtilen arzın %10’unu alabilecekler. Bu süreçte eski coin’in adı LUNC olarak değişirken airdrop olarak gelecek coin’ler LUNA adı ile cüzdanlardaki yerini alacak.

Yeni Terra zinciri faaliyete geçmeden önce LUNA veya UST’ye sahip olanlar airdrop’tan yararlanabiliyor. Bu noktada iki kategoriye dikkat etmek gerekiyor:

  • Fiyat çöküşünden önce (saldırı öncesi) LUNA ya da UST’si olanlar
  • Fiyat çöküşünden sonra (saldırı sonrası) LUNA ya da UST’si olanlar

Kullanıcılar, yeni LUNA token’larını saldırı öncesi veya sonrası kaç token’ı olduğuna bağlı olarak alacaklar.

Bu noktada hesap yaklaşık olarak şöyle:

  • Saldırı öncesi: 1 aUST = 0.01827712143 LUNA veya 1 LUNC = 1.034735071 LUNA
  • Saldırı sonrası: 1 USTC = 0.02354800084 LUNA veya 1 LUNC = 0.000015307927 LUNA

Yeni Terra zinciri faaliyete geçmeden önce, Binance gibi airdrop’u destekleyen merkezi bir borsada LUNA ve UST’niz varsa, airdrop ile gelecek token’lar hesabınıza yatırılacak.

Airdrop’u LUNA’ları, kendi cüzdanlarında tutan kullanıcılar da alabiliyorlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl