LUNA kurucusu Kwon için flaş kırmızı bülten kararı

Güney Kore, uluslararası polis teşkilatı Interpol’ün dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinden Terra’nın kurucusu Do Kwon’un bulunup tutuklanmasını talep ettiğini bildirdi.

Bloomberg’ün haberine göre, Güney Koreli yetkililer, Interpol’ün Kwon için kırmızı bülten çıkardığını söyledi. Kwon hakkında geçtiğimiz hafta kırmızı bülten başvurusunda bulunulmuştu.

Kwon, kendi oluşturduğu ve 40 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan kripto paranın piyasadan tamamen silinmesiyle ilgili suçlamalarla karşı karşıya. Kwon ve onunla beraber hareket eden beş kişi, Güney Kore tarafından sermaye piyasası yasalarını ihlal etmek de dahil olmak üzere çeşitli suçlardan aranıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – İngilizlerin en çok yatırım yaptığı 5 kripto para

Olayların ardından Singapur’a taşındığı söylenen Kwon’un bu ülkede de olmadığı Singapurlu yetkililer tarafından açıklanmıştı. Terra kurucusunun şu anda nerede olduğu bilinmiyor. Kwon’un gidebileceği diğer yerlerin başında dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olarak bilinen Dubai gösteriliyor. Kwon ayrıca geçtiğimiz günlerde attığı tweet’lerde birçok otoriteyle görüşmeye hazır olduğunu belirtmesine rağmen nerede olduğunu söylememişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl