MacroStrategy’den 190 milyon dolarlık yeni Bitcoin alımı

2020 yılının Ağustos ayından bu yana düzenli olarak Bitcoin alımları yapan yazılım şirketi MicroStrategy'nin yanı sıra, şirketin yan kuruluşu MacroStrategy de Bitcoin alımı yaptı ve 190.5 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı.

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Michael Saylor’ın yönettiği MicroStrategy’nin yan kuruluşu MacroStrategy de Bitcoin alımı yaptı. Firma, geçtiğimiz günlerde Bitcoin alımı yapmak için 205 milyon dolarlık kredi aldığını açıklamıştı. MacroStrategy, 4167 adet BTC alırken, ana şirket MicroStrategy’nin elindeki toplam Bitcoin sayısı da 129 bin 218’e çıkmış oldu.

Bitcoin fiyatında artış

Şirketin açıklamasında alınan Bitcoin’ler için ortalama 45 bin 714 dolar ödendiği bilgisi verilirken, duyurunun ardından Bitcoin fiyatında da yükseliş yaşandı. Alım öncesi 46 bin dolar civarında seyreden en büyük kripto para, haberin yayılmasının ardından kısa sürede bin dolarlık bir yükseliş yaşadı ve 47 bin dolar seviyesini de aştı.

Michael Saylor da attığı tweet’le, MicroStrategy’nin şu ana kadar Bitcoin için toplamda 3.97 milyar dolar ödediğini ve toplam alım ortalamasının da 30 bin 900 dolar olduğunu belirtti. Saylor yaptığı yorumlarda sürekli olarak, Bitcoin’i şu anda dünyada alınabilecek tek para olarak gördüğünü ve elindeki Bitcoin’leri hiçbir şekilde satmayacağını söylüyor.

Son aylarda ciddi alımlar yaptı

Son Bitcoin alımını 660 BTC ile Şubat ayının başında yapan MicroStrategy, alımlarını özellikle 2021’in ikinci yarısından itibaren ciddi şekilde artırdı. MicroStrategy, Eylül ayında 5050, Kasım ayında 7002, Aralık ayında ise 1914 Bitcoin almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl