Madenciler dün 88 bin Bitcoin’i borsalara taşıdı

Bitcoin madencileri, en büyük kripto paradaki sert hareketlerde risk almak istemiyor. Madenciler sadece dün 88 bin BTC'yi çeşitli borsalara taşıdılar. Bu rakam aynı zamanda bir günde borsalara taşınan en yüksek Bitcoin adedini temsil ediyor.

bitcoin-asic

Merakla beklenen Fed kararı, ayı piyasasının ne kadar süreceği ve hangi derinlikte devam edeceği konuları yatırımcıları riskli hareketler yapma konusunda ihtiyatlı davranmaya iterken, madenciler de nakdin çok değerli olduğu bu dönemi değerlendirmek istiyorlar.

Hem adet hem de dolar olarak rekor!

Zincir üstü analiz platformu CoinMetrics uzmanı Kyle Waters‘ın son paylaştığı grafik, madencilerin sadece dün 88 bin Bitcoin’i borsalara taşıdığını gösteriyor. Bu şu ana kadar ulaşılan en yüksek rakam… Bitcoin adedi konusunda kırılan rekor, dolar değeri açısından da kırıldı. Madenciler, 1 milyar 940 milyon dolar değerinde Bitcoin’i borsalara taşıdılar. Bilindiği üzere birçok Bitcoin madencilik şirketi son dönemde, dünyadaki ekonomik krizden ötürü yeni yatırımlar yapabilmek ve likidite elde edebilmek için Bitcoin satışı yapacaklarını açıklamışlardı. Örnek olarak en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Core Scientific şirketi, sadece Mayıs ayında yaklaşık 2700 BTC satışı yapmıştı. Argo Blockchain ve Riot Blockchain gibi şirketler de, Mart ve Nisan aylarında ciddi Bitcoin satışlarında bulunmuşlardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle ayı piyasasının sert rüzgarlarının hissedildiği bu dönemlerde, Bitcoin’in nereye kadar düşeceği belirsizliğini korurken, ABD Merkez Bankası’nın Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında da faiz artırımına gitmesi bekleniyor. Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin yaklaşık 21 bin 500 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl