Bitcoin‘in işletmeniz için mükemmel bir ödeme yöntemi olduğuna karar verdiniz. Bunun ardından aklınıza kendi mağazanızda bunun nasıl kabul edeceğiniz sorusu gelecektir. Her zamanki gibi uzmancoin.com size bu konuda yardım edecek.

Adım 1a: Bitcoin adresinizi oluşturun

İlk önce Bitcoin’lerinizi almak için bir yere ihtiyacınız var. Cüzdanınızı oluşturduktan sonra web sitenizde ya da mağazanızda bir adres oluşturarak bunu müşterilerinizle paylaşmalısınız. Böylece insanlar paralarını oraya gönderecektir.

Adım 1b: Ödeme işlemi kullanarak

Belki de en kolay yol, mevcut satış noktası entegrasyonu ile ödeme işlemcisi kullanmaktır. Bu seçeneği kullanmak için Bitcoin veya teknoloji hakkında hiçbir şey bilmeniz gerekmez. Bu hizmeti sunan şirketler ödeme yapıldıktan sonra parayı banka hesabınıza tercih ettiğiniz para biriminde yatırabilirler. Yalnız bu şirketlerin para aldıklarını unutmayın.

Adım 2: Bitcoin kabul ettiğini duyur

Eğer kullanıcıların bundan haberi olmazsa size Bitcoin ile ödeme yapmazlar. İşinizi listeleyecek olan coinmap.org ve spendbitcoins.com web siteleri mevcut. Ayrıca, web sitenize Bitcoin logosu ekleyebilir ve “Bitcoin burada kabul edilir” yazılı bir logo kullanabilirsiniz.

Adım 3: Bitcoin defteri tutma ve vergiler

Bitcoin’i kabul etmeye başlamadan önce, vergi uygunluğu hakkında bir yerel muhasebeciye danışın. İşletmeler için Bitcoin benimseme, yaşadığınız yere bağlı olarak bürokratik bir kabus olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl