Mahkeme belgeleri ortaya çıktı: Celsius’ta 1.19 milyarlık açık

İflas başvurusu yapan Celsius'un mahkeme belgelerinde bilançoda 1.19 milyar dolarlık açık bulunduğu, şirketin 35 bin ETH'sinin de kaybedildiği anlaşıldı.

İflas eden kripto kredi şirketi Celsius, mahkeme belgelerinde, bilançosunda 1.19 milyar dolarlık bir açık olduğunu bildirdi. Daha öncesinde, FTX’in Celsius’u satın almak istediği ancak bilançoda 2 milyar dolarlık boşluktan dolayı masadan kalktığı yazılmıştı.

Mahkeme belgelerinde Celsius’un 5.5 milyar dolarlık borca karşılık yaklaşık 4.3 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu anlaşıldı.

35 bin ETH’nin şifreleri kaybedildi

Ayrıca dosyalarda, özel anahtarların StakeHound tarafından kaybedilmesinden dolayı da 35 bin ETH’lik bir kayıp yaşandığı kaydedildi. Bu konu, daha önce de gündeme gelmişti. İsrail merkezli kripto para stake platformu StakeHound, geçtiğimiz sene özel anahtarın kaybedilmesinden sorumlu tuttuğu Fireblocks şirketine dava açmıştı. Söz konusu ETH’ler, Celsius’a aitti.

Bitcoin madenciliği ile açık kapatma hedefi

Belgelere göre Celsius, gelecekte yeniden yapılandırılmış bir şirket olarak varlıklarını hisse karşılığında satabilir ve üçüncü taraflardan gelebilecek yatırımları değerlendirebilir. Ayrıca şirket, açığı kapatmak için Bitcoin madenciliğiyle elde edilecek BTC’leri kullanmayı planlıyor.

Celsius’un 300 bini aktif olmak üzere yaklaşık 1.7 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Son olarak Celsius’un iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’de de 40 milyon dolarlık varlığı bulunduğu öğrenildi. Şirketin Tether’deki pozisyonun tasfiyesinden dolayı 97 milyon dolarlık zararı da olduğu anlaşıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl