Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Şant Manukyan’dan Bitcoin ve Dolar/TL için Güncel Yorum

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Bitcoin'deki mevcut görünümü değerlendirdi. Manukyan, Bitcoin'deki son yükselişle birlikte 50 günlük hareketli ortalamanın net bir şekilde kırıldığını söyledi.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım Youtube kanalında yayınlanan bir videoda Bitcoin’deki son görünümü değerlendirdi.

Manukyan, lider kripto paranın düşüş trendini kırdığını ancak 9400 doların aşılmasıyla biraz daha rahat hissedeceğini söyledi.

Manukyan’ın yorumları şöyleydi:

“Bitcoin konusunda dün enteresan bir gelişme oldu. Tether’in arzında ilginç bir hareket gördük ve ortalık biraz karıştı. CoinMarketCap’te Tether’in arzı 500 milyon dolar arttı. Gerçek bir artış değil, Tether CTO’sunun söylediğine göre sadece bir veri düzeltmesiydi ancak ardından da Bitcoin’in fiyatında 300-400 dolarlık bir artış yaşandı. 50 günlük ortalamanın net bir şekilde üzerine çıkmış durumdayız. Bitcoin’in düşüş trendini de kırdığını söyleyebiliriz. Ben 9400 doların aşılmasıyla biraz daha rahatlayacağım. Bitcoin, altında olduğu gibi jeopolitik gerilime tepki veriyor diyebileceğimiz bir resim oluştu. Bunu devamlı yapması gerekiyor, bir defa ile olacak bir şey değil. Bitcoin’e karakter kazandıran bir hareket oldu diyebiliriz. Bitcoin’in Tether’in arzında herhangi bir artış olmadan kendi başına tepki verebiliyor olmasını olumlu karşılıyorum.”

“Yarılanma öncesi gerçekleşen rallilere baktığımızda aslında ağırlıklı olarak boğa piyasasında gerçekleşen ralliler. Zaten yukarı giden bir fiyat hareketi var ve yarılanma o fiyat hareketini çarpan olarak etkiliyor. Şimdi baktığımızda ise bir süredir bir ayı piyasası içerisindeyiz. Yarılanma beklenen etkiyi yaratmayabilir, o yüzden ben 9400 ve 10,000 dolar seviyelerinin geçilmesini önemsiyorum.”

Bitcoin, kripto para borsası Bitstamp’te TSİ 10.15’te 8335 dolardan işlem görüyor.

Manukyan, Türk Lirası’na ilişkin ise şu değerlendirmeleri yaptı:

“İran bombardımanının ardından Türk Lirası’nda neredeyse 5.99’a değdik. Sonra da bir toparlanma gelmiş durumda. Bizim açımızdan hemen yanıbaşımızda olan bir gerginlik olduğundan ve bir şekilde İncirlik vs. gibi konular da konuşulabileceğinden stres yaratan bir gelişmeyle karşı karşıyayız. Dolayısıyla baskı yukarı yönlü olacaktır. Global olarak da fx volatilitesi arttı. Dolayısıyla bu kadar zayıf bir volatilite bizim açımızdan çok sağlıklı değil. Biraz daha yükselecektir diye düşünüyorum. Şu an için baktığımızda herhangi bir müdahale olmayacaksa yukarı yönlü hareketin devamını bekleyebiliriz. İran konusu kısa vadeli olarak çözüme uğrarsa burada çok büyük bir jeopolitik bir risk primi söz konusu değil. O yüzden gevşemenin 5.86’nın altına götüreceğini zannetmiyorum.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl