Polygon, SEC’nin MATIC kararına yanıt verdi

Polygon Labs, SEC'nin MATIC'i yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırmasına yanıt verdi. Şirket, "Ağ güvenliğine odaklandığımızdan dolayı MATIC'in geniş bir insan topluluğu tarafından kullanılabilir olmasını sağladık ve bunu hiçbir zaman ABD'yi hedef almayacak şekilde yaptık. ABD dışında geliştirdik ve ABD dışında yayına aldık." ifadelerini kullandı.

Polygon blok zinciri ağının geliştirici şirketi Polygon Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) MATIC‘i “yatırım sözleşmesi” olarak kabul etmesine yanıt verdi.

Polygon Labs’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Ağ güvenliğine odaklandığımızdan dolayı MATIC’in geniş bir insan topluluğu tarafından kullanılabilir olmasını sağladık ve bunu hiçbir zaman ABD’yi hedef almayacak şekilde yaptık. ABD dışında geliştirdik ve ABD dışında yayına aldık.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamında ise MATIC’in ilk günden itibaren Polygon teknolojisinin gerekli bir parçası olduğu, ağın güvenli olmasını sağladığı ve bugüne kadar da öyle kaldığı belirtildi. “Geçmişte attığımız adımlara güveniyoruz” diyen Polygon Labs, son olarak önümüzdeki hafta “heyecan verici” teknoloji duyuruları yapacaklarını da müjdeledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – SEC eski yetkilisi: Kripto para platformlarından hemen çıkın

SEC, hafta başında Binance ve Coinbase’e açtığı davalarda MATIC’i yatırım sözleşmesi olarak nitelemişti. SEC’nin bu sınıflandırmasının ardından önde gelen alım satım platformlarından Robinhood, token’ı listeden çıkaracağını duyurdu. Üst üste yaşanan olumsuz gelişmeler, MATIC’te büyük değer kaybı yarattı. Token fiyatı, hafta başından bu yana yüzde 32 düşüş kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl