Mazars, Binance’in ilk rezerv raporunu yayımladı

Binance'in rezerv kanıtı konusunda anlaştığı denetim firması Mazars da borsanın Bitcoin rezervleri konusundaki raporunu tamamladı. Şirket raporunda, Binance'in geçen hafta açıkladığı gibi Bitcoin rezervlerinin kullanıcı varlıklarına göre oranının da %101 olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz hafta rezerv kanıtı paylaşımına Bitcoin bilgilerini açıklayarak başlayan Binance borsasının birlikte çalıştığı denetim şirketi Mazars da resmi Bitcoin rezerv raporunu yayımladı.

Daha önce ABD medyasına bir sözcüsü vasıtasıyla Mazars ile anlaştığını bildiren borsa, Twitter’dan da bu durumu resmen duyururken şu ifadeleri kullandı:

“Binance olarak kullanıcı fonları şeffaflığı için başlattığımız rezerv kanıtı güncellemeleri konusunda dijital varlıklarda uzman olan finansal denetim, vergi ve danışmanlık firması Mazars ile çalışıyoruz. Mazars, Binance’in Bitcoin rezervleriyle ilgili çalışmasını da bugün kendi web sitesinden yayımladı”

Bitcoin teminat oranı onaylandı: %101

Mazars’ın raporuna bakıldığında rakamların, Binance’in geçtiğimiz haftalarda yayımladığı rapordan farklı olmadığı görülüyor. Toplam Bitcoin sayısı yine 582 bin olarak gösterilirken, müşterilere kredi olarak verilen BTC’lerden hariç tutulan net sorumlulukların, yani net müşteri varlıklarının da 575 bin olduğu kaydedildi. Mazars şirketi 22 Kasım’da borsadan aldığı ekran görüntülerine istinaden, varlıkların %101 oranında teminatlandırılmış olduğunu gösterdi. Binance de rezervini ilk açıkladığında bu rakamı vermişti.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl