McGlone: Bitcoin’de daha fazla yükseliş göreceğiz

Bitcoin 20 ilâ 24 bin dolar arasındaki gezintisine devam ederken, Bloomberg'in ünlü emtia stratejisti Mike McGlone, yeni raporunda en büyük kripto paranın yılın ikinci yarısında performansını artırabileceğini belirtti. Bitcoin'in 10 yıldır "yarıştaki en hızlı at" olduğunu beliren McGlone, "Önümüzdeki dönemde bu yükselişlerden daha fazla göreceğiz" dedi.

Bloomberg’in tecrübeli emtia stratejisti Mike McGlone, yeni emtia raporunda Bitcoin‘in özellikle bu yılın ikinci yarısında daha iyi performans göstermesini beklediğini belirtti.

Yaşanan tüm düşüşlerin 1987 yılındaki Fed müdahalesinde olanlara benzediğini belirten McGlone şunları söyledi:

“Bitcoin bu yılın ikinci yarısında performansını artırabilir. Emtialardaki düşüşler, bakırın 2008’den sonra en büyük düşüşünü yaşaması ve vadeli tahvil piyasalarının 50 haftalık hareketli ortalama karşısında dipten dönüp yükselişe geçmesi gibi hareketlerin çoğu, 1987 yılındaki hisse senetleri piyasaları çöküşündeki agresif Fed müdahalesine benzer şekilde oldu. Bu durum, kripto paralardaki çöküşle de denk gelmiş olabilir”

“Daha fazla yükseliş göreceğiz”

1987’deki hisse senetleri çöküşünden sonra yükselen piyasalar ile Bitcoin toparlanışının benzer olma ihtimaline değinen McGlone, en büyük kripto parada, ilerleyen dönemlerde daha fazla yükseliş görmeyi beklediklerini belirtti:

“Artık markalaşmış olan en büyük kripto para, yaratılışından bu yana, yarıştaki en hızlı at oldu. Bu 10 senedeki yükselişlerden önümüzdeki dönemlerde de görmeyi bekliyoruz. Özel olarak Bitcoin, altın ve Hazine tahvilleri gibi küresel bir teminat aracı da olabilir”

McGlone ayrıca Bitcoin’deki düşük volatilitenin de, en büyük kripto paranın yüksek performans göstermesi açısından olumlu bir durum olduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl