Meksikalı milyarder Pliego’dan yeni yıl mesajı: Bitcoin alın!

Orta Amerika ülkesi Meksika'nın en zengin isimlerinden biri olarak kabul edilen ve 14 milyar dolara yakın serveti bulunan Ricardo Salinas Pliego, yeni yıl mesajı olarak yatırımcılara ve takipçilerine Bitcoin alma tavsiyesi verdi. Salinas, "Dolar, euro ya da yen, fark etmez. Fiat paradan uzak durun" dedi.

bitcoin

Meksika’nın en zengin iş insanlarından biri olan ve telekomünikasyondan medyaya, finansal hizmetlerden perakende dükkanlara kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirketleri bulunan Ricardo Salinas Pliego, yeni yıl mesajında takipçilerine ve yatırımcılara Bitcoin almalarını önerdi.

Twitter’da 1 milyona yakın takipçisi olan Pliego, takipçilerine fiat paralardan uzak durmalarını belirtti ve şunları söyledi:

“Dolar da, euro da, yen de olsa fiat paralardan uzak durun. Çünkü fiat, kağıttan ve yalanlardan oluşan sahte paradır. Merkez bankaları şu anda, tarihte bastıklarından daha fazla para basıyorlar. Bitcoin’e yatırım yapın”

Pliego son dönemde bu tür açıklamaları çok fazla yapan bir isim oldu. Özellikle 2021 boğa sezonu gelmeden önce likit portföyünün yüzde 10’unun Bitcoin’de olduğunu açıklaması büyük ses getirmişti. Pliego o dönem, likit varlığının geri kalan kısmının da değerli metallerde olduğunu söylemişti.

Salinas şirketler grubunun hem yönetim kurulu başkanı hem de kurucusu olan Pliego’nun yaklaşık 14 milyar dolarlık servetinin bulunduğu belirtiliyor. Pliego dünyanın 173., Meksika’nın ise 3. en zengin işadamı olarak gösteriliyor.

65 yaşındaki Pliego daha önce yaptığı bir açıklamada da, Bitcoin’i ilk olarak 2013 yılında aldığını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl