Meme coin’lerden WSB yüzde 90 düştü: “Rug pull” mu var?

Geçtiğimiz günlerde %320'den fazla bir yükseliş yaşayan ve Reddit'teki Wall Street Bets grubunun resmi olmayan token'ı olduğu ifade edilen WallStreetBets (WSB) yüzde 90'a yakın bir düşüş yaşadı. Sert düşüşün ardında, proje ekibinin bir "rug pull" adımı olabileceği iddia ediliyor.

hacker

2021 yılında GameStop hisselerinde “short işlem” açanlara karşı duran ve şirket hissesinin düşmesini engelleyen bir topluluk olarak bilinen Wall Street Bets grubunun resmi olmayan token’ı olduğu iddia edilen WSB’de sert yükselişten günler sonra şüphe çeken bir düşüş geldi.

Peckshield ve diğer güvenlik şirketleri WSB’nin Ether karşılığında çok ciddi satışlar gördüğünü belirtti. Peckshield’a göre token’ın büyük bölümü karşılığında 334 ETH elde edildi.

Sert düşüş WallStreetBets grubunda da öfke yarattı. Reddit’teki alt başlıklardan birinin yöneticisi olan WSBMod adlı kişi, WSB’nin yaratıcısı olan zjzWSB adlı kişiye kendisiyle iletişime geçmesini söyledi. WSBMod ayrıca, cevap alamadığı takdirde FBI’a şikayette bulunacağını da belirtti. Yaşananlar “rug pull” ihtimalinin daha yüksek sesle konuşulmasına sebep oldu.

WSB Coin, toplam arzının %10’luk kısmını r/wallstreetbets başlığı üyelerinin hamleleri için ayırdığını iddia ediyor. Arzın yüzde 5’inin ise yine bu altbaşlık moderatörleri için ayrıldığı ifade ediliyordu. Token’ın bir whitepaper’ı da bulunuyor. Ancak burada teknik bilgilerden çok, airdrop’lar ve token dağıtımları hakkında bilgiler veriliyordu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl