Mark Zuckerberg’den metaverse yorumu: Para kaybı yaşayabiliriz

Kasım ayında adını Meta olarak değiştiren ve kısa sürede adeta bir metaverse çılgınlığı yaşanmasına sebep olan Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, kısa vadede metaverse yatırımlarından beklentisi olmadığını söyledi. Şirketinin metaverse projelerine "sağlam" şekilde yatırım yapacaklarını belirten Zuckerberg, "3-5 sene para kaybedebiliriz" dedi.

Meta kurucusu Mark Zuckerberg, metaverse ve dijital ekonomiye olan inancını bir kez daha dile getirdi. Meta’nın yıllık hissedarlar toplantısında yatırımların geri dönüşüyle ilgili kendisine sorulan bir soruyu cevaplayan Zuckerberg, kısa vadede para kaybedebileceklerini belirtti.

“3-5 sene önemli derecede para kaybedebiliriz”

Şirketinin metaverse projelerine ciddi ve “sağlam” bir şekilde yatırım yapmayı plânladıklarını söyleyen genç CEO, şu ifadeleri kullandı:

“Şirketin metaverse projelerini sağlam yatırımlar yapacağız. Bu da önümüzdeki 3 ilâ 5 sene için ciddi bir para kaybı anlamına geliyor. Metaverse, en sonunda yaratıcıların ortaya çıkardığı ekonomiden para kazanacaktır. İnsanlar sanal eşyalar, sanal hizmetler sattıkça bu en sonunda olacak.”

“Cihazları herkese uygun hale getirmek istiyoruz”

Meta şirketinin son dönemde yaptığı sanal ve artırılmış gerçek cihazlarına da değinen Zuckerberg şunları söyledi:

“Donanım cihazları herkesin alabileceği uygun fiyatlara satmak ve dijital ekonomiyi sağlıklı şekilde büyütmek istiyoruz”

Zuckerberg kısa süre önce yaptığı bir açıklamada da, metaverse konusunda kısa vadeli değil, uzun dönemli düşündüklerini ve 2030’lu yıllara hazırlandıklarını söylemiş ve “Bazı projelri inşa etmek beklenenden uzun sürecek” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl