Metaverse’e göz kırpan ikili: SHIB ve SLP’ye bakış

Dünyada kripto para yatırımları arasında en üst sıralarda yer alan Türkiye’de Bitcoin, Ethereum gibi başlıca kripto paralar dışında en fazla ilgiyi Smooth Love Portion (SLP) ve Shiba Inu (SHIB) görüyor.

SHIB ve SLP nedir?

SLP, Ethereum blok zincirinde var olan, Axie Infinity adlı oyna-kazan türü metaverse oyununda kullanılan bir token. Kullanıcılar, en popüler Blockchain oyunlarından biri olan Axie Infinity’de SLP ile işlem yapar, oynadıkça SLP ödülü kazanırlar. SLP, Axie adı verilen karakterlerin sürdürülebiliriği için kilit bir rol oynar. Metaverse kavramının hayatımıza etkisinin arttığı bu dönemde SLP, hem oyun hem de NFT dünyasında geçerliliğini koruyacaktır.

Meme token’larının yükseldiği 2021’in ilk yarısında etkinliğini artıran ve Dogecoin’den yola çıkılarak, Doge Killer olarak piyasaya sürülen SHIB de Ethereum blok zincirinde yer alıyor. SHIB, Tesla CEO’su Elon Musk ve Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin gibi kripto para piyasasına yön veren isimlerin ‘meme coin’lere ilgisiyle ana akımda fazlasıyla etkin oldu ve geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle geçtiğimiz yılın ikinci yarısındaki ralliyle adından söz ettirdi. Meme token furyasının internet dünyasındaki kalıcı varlığı Shiba’nın önemini daha da görünür kılıyor ve yatırımcıları ve hayranları açısından oldukça değerli bir konumda bulunuyor. Ayrıca Shiba Inu ekibi, son zamanlarda bir metaverse platformu üzerinde çalışıyor ve önümüzdeki dönemde bu taraftan heyecan verici haberler bekleniyor.

Türkiye’de geniş kitleler SHIB ve SLP ile işlem yapıyor

Türkiye’de hatırı sayılır bir işlem hacmine sahip olan SLP, en düşük fiyatını 3 Şubat 2022 tarihinde 0.008795 dolar, zirve fiyatını 1 Mayıs 2021’de 0.4191 dolar ile gördü. Shiba Inu, 1 Eylül 2020 tarihinde 0.000000000082 dolar seviyelerindeyken Ekim 2021’de inanılması güç bir şekilde ivme kazanarak 0.00008845 dolar seviyelerine ulaştı. Shiba, bugün piyasa değeriyle 14. sırada yer alıyor ve halen Türkiye’de en fazla işlem gören kripto paralar arasında bulunuyor.

Phemex sponsorluğunda

Türk yatırımcıların iki gözdesi, benzersiz avantajlarla Phemex’te

Kripto para piyasalarının önemli oyuncusu konumundaki Phemex, Türk kripto para topluluğunun favori token’ları SLP ile SHIB’i sağladığı avantajlarla birlikte yatırımcılarıyla buluşturuyor. Kullanıcılar, Phemex’te var olan USDT paritesinden her iki kripto parayı da 100 dolara varan hoş geldin bonusu, hem kripto öğrenip hem de kripto para kazanılan Öğren ve Kazan programı, %8.5’e varan sabit getiri fırsatı ve çekilebilir kâr ile 1 BTC’lik deneme fonu gibi kaçırılmayacak fırsatlarla kesintisiz alıp satabilirler. SHIB ve SLP işlemleri için Wall Street’in kıdemli isimlerinin oluşturduğu bu platforma şimdi kaydolun.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl